Події

Українська молодь діаспори зібрала 1800 подарунків для дітей військових

29 Січня, 2017

Справжнє Різдво у твоєму серці! – під цим гаслом відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль «Студентська коляда»

Колядували студенти 26 січня 2017 року у стінах Київського кооперативного інституту бізнесу і права. Захід відбувся за сприяння Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ та підтримки Центру академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ.

Метою Фестивалю є відродження, збереження і розвиток української культури, утвердження духовних та національних цінностей, поширення духовно-культурних надбань нації, створення умов для підтримки і розвитку студентської творчості.

На святі були знані й поважні гостей: Верховний Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Клаудій Гуджеротті, голова правління Київської регіонспоживспілки Володимир Пак, представники департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Голосіївської районної в місті Києві, державної адміністрації тощо.

Pallatajn1-563x353

«Ця акція є свідченням того, що українці світу підтримують свій батьківський край, живуть його турботами та допомагають родинам тих, хто сьогодні стоїть в обороні незалежності та територіальної цілісності нашої держави, – наголошує голова Крайової Управи СУМ в Україні Юрій Ілляш. – Кожен пакунок СУМівці збирали з любов’ю, орієнтуючись на конкретні потреби тієї чи іншої дитини. У подарункові наплічники юнаки з діаспори клали взуття, одяг, канцелярське приладдя, солодощі, іграшки».

Більшість гостинців доповнено вітальними листівками, які виготовили та підписали учасники акції. Крім дітей військовиків, дарунки отримають також хлопці та дівчата, яких бойові дії змусили покинути рідні домівки та родини яких перебувають нині в складних життєвих  умовах.

Організатори акції розуміють, що поки не в силах охопити всіх дітей українських військових. «Але подарувати тепло своїх сердець хоча б частині з них  –  це в наших  силах!», – переконані у СУМі.

002

Додамо, що у 2014-2015 роках, в рамках сумівської ініціативи «Теплом зігріємо серця» українським дітям було передано загалом понад 2000 дарунків. У Спілці української молоді в Україні кажуть, що це не єдиний її захід, мета якого допомогли дітям українських військових – 2015 та 2016 року діти полеглих бійців мали нагоду відвідати літні табори у французькому містечку Розе та на сумівській оселі «Тарасівка» у Великобританії. Також Спілка української молоді в Україні організовує літні Всеукраїнські благодійні табори для діток, батьки яких воюють або загинули в АТО.003

Довідка

Спілка української молоді – молодіжна виховна організація займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна».

Спілку засновано у 1925 році в Києві. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю у 10 країнах світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

В основі виховної системи СУМу є теоретичні напрацювання Григорія Ващенка – відомого українського педагога, який вперше розробив систему національного виховання