Події

Тезе у Львові

02 Травня, 2018

Близько двох тисяч молодих людей прибули до Львова на Регіональній зустрічі молоді Тезе. Учасники з різних країни Європи та інших регіонів України зібралися разом, щоб молитися, творити спільноту та здобувати новий досвід та знання. Лекції, семінари, знайомство з містом, проживання у родинах — усе це повинно послужити збагаченню молодих людей, які ще формують свою особистість.

Зустрічі з відомими та цікавими спікерами на теми, які хвилюють сучасну молодь, спілкування з лідерами Церков та відомими людьми світу культури та мистецтва, багато практичних семінарів і можливість здобути новий досвід, знайти відповіді на питання — усе це входить до програми зустрічі. Але центральним пунктом програми кожного дня є молитва – час на спілкування з Богом та іншою людиною.

Основним місцем проведення Регіональної зустрічі Тезе є спорткомплекс Велотрек СКА. Саме там зосереджені волонтерські групи, які займаються першою зустріччю та поселенням паломників, надають усю необхідну інформацію та турбуються про безліч інших організаційних питань. Саме тут відбуваються також і молитовні зустрічі та ділення у малих групах.

Навіть погода у Львові чудова — і це додатковий плюс. Чую від учасників наскільки вони вражені таким гарним відкриттям регіональної зустрічі, бо це, мабуть, уперше воно відбулось у майже головній будівлі міста – в оперному театрі. Усі в захваті від побаченого, незважаючи на те, що треба було прийти дуже рано, щоби зайти всередину. Я дуже рекомендую кожному відчути дух Тезе і побувати на спільній молитві. Це завжди неймовірні враження. Крім того багато воркшопів, мотиваційних зустрічей, які варто відвідати. А ще група, яка займалася організацією харчування і брат Жан-Даніель особисто обіцяли смачну їжу.

Що стосується проїзду учасників, то не вдалося вигадати нічого кращого, ніж квитки, які учасники залишають водіям, вони їх збирають і потім обмінюють на гроші. На жаль, система працює не ідеально, трапляються непоінформовані водії і виникають проблеми. Але це поодинокі, а не масові випадки.

Цікаво було теж зазирнути «за лаштунки» групи волонтерів поселення і поцікавитися, як їм працюється. Більшість із них були учасниками зустрічей Тезе у різних країнах і саме тому охоче включилися у волонтерство у себе вдома. Про новий для себе досвід, враженнями від роботи  із приймаючими сім’ями, а також про очікування паломників та незвичайними ситуаціями, які траплялися під час розселення, дівчата розповідають із великим ентузіазмом: — Були родини, які мали певні вимоги щодо віку, статі, національності і були у цьому категоричні. Траплялися ситуації, коли учасники зустрічі (наприклад, молоді люди із США), не мали особливих вимог до місця ночівлі і готові були спати на підлозі, головне, щоби був дах над головою, а українські паломники обурювалися, що їм пропонують підлогу, а не диван.

У парку, на території спорткомплексу СКА, молодь ділиться своїми враженнями у малих групах. Роздумують над тим, що означає нести надію, бути солідарними із тими, хто страждає, як вони можуть зробити світ кращим. І якщо придивитися до облич тих юнаків та дівчат, то одразу хочеться до них приєднатися  і стати частиною спільноти, яка зосереджується на тому, що нас усіх єднає, а не розділяє. То тут, то там, можна спостерігати, як у натовпі лунає радісний оклик – це зустрічаються люди, які познайомилися в Базелі, у Валенсії чи Римі, чи десь у іншому місті під час однієї із Європейських зустрічей і це ті мости, які об’єднують Європу у її найкращому виданні – у молоді, яка вірить у Бога і сповідує християнські цінності.

Серед учасників багато богопосвячених осіб. Вони супроводжують молодь із парафій у яких працюють, або допомагають організаторам із групами.

У суботу ввечері Львівська митрополича базиліка була заповнена молоддю, яка прийшла на вечірню і спільним співом псалмів хотіла прославляти Бога у стінах цього середньовічного храму. Це було благання про мир для країни, яка гостинно прийняла усіх паломників Тезе і для кожного знайшовся дах над головою. Це була молитва вдячності і прослави за усе досвідчене добро.  І так було у всіх храмах міста, куди прийшли на молитву паломники Тезе. На тлі загальної радості, яка супроводжує молодь усюди, куди б вони не прибули, трапляються також і несподівані інциденти. У неділю,  під час спільної вечірньої молитви сталося загоряння електричної мережі. Ніхто не постраждав, усі згуртовано та без паніки покинули приміщення велотреку та завершили молитву назовні. Під відкритим небом, у сутінках та серед квітучих дерев вона стала ще більш особливою і глибокою. Сьогодні усі несправності усунуто та отримано дозвіл на використання приміщення згідно із попереднім планом. Регіональна зустріч молоді Тезе у Львові тривала до 1 травня.