У МЕКСИЦІ ЗАСТРЕЛИЛИ СВЯЩЕНИКА

За попередніми висновками, священику вистрілили в голову. Як повідомляє найбільше італійське католицьке видання «Avvenire», тіло мексиканського священика знайшли вранці 31 серпня у парафії св. Миколая з Бару в місцевості Галеана у штаті Морелос.

Отець Хосе Гваделупе Попока народився 12 грудня 1977 року в Джутепеці, штат Морелос, священицькі свячення прийняв 15 серпня 2007 року. Він служив у різних парафіях дієцезії Куернавака, особливо присвячуючи себе молоді.

«За даними Національної Системи Громадської Безпеки, у період із січня по липень 2021 року в штаті Морелос, Мексика, трапилося 769 вбивств та 10 викрадень», – пише «Avvenire». У той же час відповідно до Мексиканського Індексу Миру (Mexico Peace Index) 2021, Морелос займає 9 місце з-поміж усіх 32 мексиканських штатів за ступенем загрози насильства.

Мексиканські єпископи висловили «глибокий біль, смуток і збентеження з приводу вбивства о. Хосе Гваделупе Попоки».

Джерело: Католицький оглядач

У Франції вбили католицького священника

10.08.2021
Вбивця сам сьогодні звернувся до поліції і зізнався у вбивстві. Це той самий чоловік, котрого минулого року звинуватили у підпалі катедри в Нантес.
Жертвою став 60-річний о. Олів‘є Майре. На звістку про його смерть французький єпископат висловив смуток і здивування, а також закликав молитись за покійного і його монашу родину.
На місце вбивства прибув міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманін, котрий запевнив католиків країни у своїй підтримці.
40-літній вбивця походить з Руанди. Після того, як його звинуватили в підпалі катедри у Нантес, він кілька місяців перебував під вартою. Однак в червні його звільнили, і він перебував під контролем суду, очікуючи на процес, що запланований на 2022 рік.
Під свій дах його прийняла монаша спільнота у Вандеї, до котрої належав покійний священник. Власне там вчора і відбулось вбивство.
О. Майре вважали священником, відданим людям, котрий жив глибиною віри, інформує Vatican News.

20 душпастирських співробітників загинули насильницькою смертю 2020 року, – Fides

Майже третина з них – це миряни. Дуже часто – це жертви нападів і пограбувань у контексті важкого соціального становища, в якому вони несли світло Христового втішення.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Наприкінці кожного року інформагентство «Fides», що діє при Конгрегації євангелізації народів, готує рапорт про «місіонерів», убитих протягом року, що минає. Таких, станом на 30 грудня 2020 р., коли оприлюднено дані, нараховувалося 20: 8 священиків, 1 чернець, 3 черниці, 2 семінаристи, 6 мирян. Але досі невідома доля єпископа, викраденого в Нігерії під час різдвяних свят. Загалом, протягом перших 20 років нового тисячоліття насильницькою смертю загинуло 535 душпастирських співробітників, між якими 5 єпископів.

«Місіонери» та «свідки»

Як зазначають упорядники, термін «місіонери» застосовується не у вузькому значенні тих, які вирушили в чужі краї для проповідування, але у значенні всіх охрищених, задіяних у євангелізаційній місії Церкви. Щоб не входити у сферу компетентних органів Церкви, що повинні визначити, чи йдеться про убивство з ненависті до віри, укладачі уникають використання терміну «мученики», хіба що в етимологічному значенні цього слова «свідки».

Як і попередніми роками, чимало з душпастирів були вбиті під час пограбувань, часто скоєних у жорстокий спосіб, чи були викрадені або потрапили під обстріл чи інші акти насильства на місцях свого служіння, часто позначених економічними та культурними злиднями, моральним й екологічним занепадом, відсутністю пошани до людського життя. Вони не чинили щось надзвичайне, але просто розділили щоденне життя більшості населення, несучи своє євангельське свідчення як знак надії.

Дані з континентів

Коли йдеться про розподіл континентами, то лідирує в цьому сумному переліку Америка, де були вбиті 5 священиків та 3 мирян. Щодо мирян, то це 3 підлітки: брутально вбиті 15 вересня Бланка Ґонсалес та Ліліам Юнєлка (10 та 12 років) були членами Папської Організації Місіонерського Дитинства, а 17-річний Браян Коронадо, знайдений убитим 19 вересня, був активістом молодіжного душпастирства при катедрі в Матаґальпі. Два священики були вбиті в Аргентині: о. Оскар Хуарес знайдений мертвим 15 липня, а о. Хорхе Вауданья вбитий пострілами з вогнепальної зброї 27 жовтня. Отець Рікардо Антоніо Кортес загинув у Сальвадорі під час перестрілки на дорозі 7 серпня. Знайдений 14 жовтня мертвим о. Адріано да Сілва Баррос в Бразилії став жертвою викрадення, схожа доля спіткала венесуельського священика Хосе Мануеля Ферейру, вбитого 20 жовтня.

Сім душпастирських співробітників загинули насильницькою смертю в Африці, між якими священик, три черниці, семінарист і двоє мирян. Так, у Нігерії під час нападу бойовиків 20 січня загинув мирянин Аґустін Аверце, лідер громади святого Августина; 1 лютого знайдено тіло семінариста Майкла Ннаді, викраденого разом з іншими чотирма співтоваришами; черниця Генріет Алоха загинула 15 березня в полум’ї, рятуючи від пожежі, що спалахнула внаслідок вибуху, вихованок очолюваної нею школи для дівчат. В ПАР о. Джозеф Голландерс, місіонер-облат, був убитий 12 січня під час пограбування парафії. Мирян-катехит разом з групою людей різної релігійної приналежності, загинув 16 лютого під час джихадистського нападу в Буркіна-Фасо. Вночі з 19 на 20 березня була вбита сестра Лідія Оянем Нзоуґе, яка присвятила своє життя служінню похилим віком у Ґабоні. Під час нападу на парафію в Замбії, скоєного 24 серпня, була поранена разом з іншою співсестрою черниця Матільда Муленґачонці, що померла 25 жовтня внаслідок отриманих поранень.

Троє душпастирських співробітників були вбиті в Азії. На Філіппінах 8 вересня був знайдений у своєму помешканні в парафіяльному будинку о. Номер де Люмен, який помер від поранень вогнепальною зброєю. Двічі до переліку потрапила Індонезія, де мирянин-катехит Руфінус Тіґау був застрелений силовиками 26 жовтня під час спроби вступити в переговори під час військової операції з метою зупинити насильство, а 24 грудня у канаві було знайдено бездиханне тіло семінариста Жаґе Сіла.

Обидва європейські випадки зафіксовані в Італії, де 15 вересня від рук психічно неврівноваженого бездомного загинув о. Роберто Малдзезіні, який присвятив своє життя служінню марґіналізованим, а 5 грудня в пожежі, викликаній умисним підпалом, будинку заснованої ним спільноти для наркозалежних і віл-інфікованих – камілянин брат Леонардо Ґрассо.

Набагато довший список

Як зазначають упорядники, до цього щорічного переліку можна було б додати ще довший, до якого увійшли душпастирі та прості вірні, які зазнали нападів, погроз, викрадень і вбивств, зокрема, й у католицьких структурах, призначених для служіння всій громаді, про яких, можливо, ніколи й не дізнаємося. Але безсумнівним залишається те, що в кожному куточку нашої планети багато людей також і сьогодні страждають та жертвують своє життя за віру в Ісуса Христа.

У цьому 2020 року, позначеному пандемією коронавірусу, не можна забути й про сотні священиків, богопосвячених осіб, капеланів, а також і про єпископів, які заразилися та втратили життя, не припиняючи своє служіння, особливо, несучи розраду хворим. У Європі, де від коронавірусу померли принаймні 400 священиків, вони, після лікарів, є другою категорією загиблих внаслідок пандемії.

14.11.2020
Пообіді у п’ятницю, 13 листопада, невідомі атакували католицький храм у місті Ґетеборг, що у Швеції.
Церкву Христа-Царя включно з вівтарною частиною було спрофановано. Згідно з опублікованими ЗМІ світлинами дарохранильниця лишилася неушкодженою. Одначе об’єктом нападу став безпосередньо вівтар.
По всьому храму було перевернуто меблі. Нападники також розкидали по підлозі книги та богослужбові предмети, пише politteo.
Минулого тижня із вівтаря цього ж храму було викрадено розп’яття.
Наразі невідомо, якими саме мотивами керувалися учасники нападу: ісламістським, ліворадикальними чи якимись іншими. «Наразі ніхто не заарештований, а підозрюваних немає. Біля церкви здійснюється патрулювання», – інформують ЗМІ.
https://www.facebook.com/catholicnews.org.ua/photos/a.1403846626400453/3500879460030482
11.11.2020
Сирія: Християнських місіонерок зґвалтували та обезголовили, чоловіків та хлопчика катували та розп’яли. 
Зі свідчень очевидців, які отримала організація «Christian Aid Mission», з’явилися шокуючі подробиці про жахливу смерть 11 чоловіків і жінок християнських місіонерів, захоплених ІДІЛ у селі поблизу Алеппо, Сирія.
Оскільки небезпека продовжувати свою роботу в Алеппо зростала, всі ці християнські працівники, серед яких 12-річний син керівника групи, отримали можливість піти. Проте вони залишились, бо відчували, що покликані поділитися Христом із тими, хто потрапив у перехресний вогонь, – каже директор міністерства.
Вцілілі родичі, які переховувались, передали «Christian Aid» деталі жорстоких страт. Християнських працівників захопили 7 серпня. 28 серпня бойовики ІДІЛ запитали 11 місіонерів, чи перейшли вони з ісламу в християнство. Коли християни підтвердили це, повстанці запитали, чи повернуться вони до ісламу. Християни сказали, що ніколи не відречуться Христа.
41-річного керівника, його 12-річного сина та двох членів місії приблизно років 20 допитали в одному селі поблизу Алеппо, де бійці ІДІЛ зібрали натовп. Керівник групи опікувався дев’ятьма домашніми церквами, які він допоміг створити.
На очах лідера групи та його родичів у натовпі ісламські екстремісти відрізали хлопчикові пальці та жорстоко побили його, сказавши батькові, що припинять катування, якщо він повернеться до ісламу. А коли батько відмовився, повідомили родичі, бійці ІДІЛ також катували та били його та ще двох працівників міністерства. Тоді трьох чоловіків та хлопчика розп’яли.
«Вони залишалися на хрестах два дні. Ніхто не мав права їх забрати» – сказав директор міністерства. Бойовики ІДІЛ ідентифікували їх як «невірних».
Вісім інших членів душпастирської команди, серед яких дві жінки, того ж дня вивезли в інше місце в селі і задавали подібні запитання перед натовпом. Жінки, у віці 29 і 33 років, намагалися сказати бойовикам ІДІЛ, що вони лише поділяють мир і любов Ісуса Христа, і запитали, що поганого вони зробили, заслуговуючи на знущання.
Потім ісламські екстремісти публічно зґвалтували жінок, які продовжували молитися під час випробувань, через що бойовики ІДІЛ били їх ще жорстокіше.
Коли дві жінки та шість чоловіків клякнули перед ними, то всі молилися, а тоді їх обезголовили. Після цього їхні тіла повісили на хрестах. https://www.facebook.com/catholicnews.org.ua
11.11.2020 КОРЕЙСЬКИЙ КАРДИНАЛ ЄНДРЮ ЙОМ СУ ЧЖУН ЗАКЛИКАЄ МОЛИТИТСЯ ЗА ПЕРЕСЛІДУВАНИХ ХРИСТИЯН
“Християни у Північній Кореї сповідують віру в Христа ціною свого життя. Ми зобов’язані молитися за них і підтримувати”, – говорить кардинал Ендрю Йом Су Чжун, який сам є нащадком корейських мучеників.
Кардинал Су Чжун зазначає, що відновлення релігійної свободи у Північній Кореї було б одним із кроків до відновлення миру з Півднем. Архиєпископ Сеула і апостольський адміністратор Пхеньяна також вказує, що комуністична влада продовжує застосовувати тотальні репресії проти християн, які все ще платять за свою вірність Ісусові своїм життям, багаторічним ув’язненням і трудовими таборами. Усе релігійне життя в цій країні контролюється владою, що призвело до руйнування церков та інших місць культу.
Майбутнє Церкви в обох Кореях кард. Су Чжун повірив Непорочному Серцю Марії. Він закликає християн у всьому світі до наполегливої молитви за переслідуваних послідовників Христа та до більшої солідарності з тими, хто цього потребує. “Пандемія дозволила нам досвідчити, що ніхто не може врятувати себе самостійно. Нам потрібна взаємна відповідальність та турбота про тих, хто найбільше страждає від коронавірусу”, – говорить корейський кардинал. Він зазначає, що санітарні обмеження змінили не лише соціальне, а й літургійне життя. “Навіть у часи воєн та переслідувань у наших церквах відбувалися літургії за участю вірних. Зараз це в нас забрали”, – зазначає кардинал, вказуючи, що ця гостра відсутність Євхаристії дозволила жителям Півдня краще зрозуміти те, що щодня переживають їхні північні брати, репресовані за свою віру.
https://www.facebook.com/catholicnews.org.ua/

29.10.2020 В Ніцці у храмі Богоматері невідомий напав з ножем на людей, в результаті чого загинули троє людей.

Як повідомляє видання Actu17 міністр внутрішніх справ Франції Джеральд Дарманен заявив, що в місті проводиться поліцейська операція.

Мер Ніцци вважає напад з ножем біля церкви терористичним актом. Він попросив городян уникати району події.

Жертвами атаки в Ніцці стали двоє людей, повідомляє телебачення.

Як повідомляє BFM.TV, Голова Міністерства внутрішніх справ Франції збирає екстрену нараду. У результаті атаки обезголовили жінку. Чоловікові перерізали горло.

Мер міста повідомив, що двоє з трьох загиблих при атаці в Ніцці були вбиті всередині собору Богоматері.

Джерело: prm.ua

 

ІНДІЙСЬКИЙ ЄЗУЇТ, ЗВИНУВАЧЕНИЙ У ЗМОВІ В ТЕРОРИЗМІ, ДОСІ ПЕРЕБУВАЄ У В’ЯЗНИЦІ

 

Зусилля, спрямовані на звільнення індуїстського єзуїта, отця Стэна Свами, з-під варти в Індії. Брат, відомий своєю прихильністю корінним народам у штаті Джаркханд, був затриманий 8 жовтня представниками Агентства внутрішньої безпеки і звинувачений у змові в тероризмі. Це викликало миттєву реакцію місцевої церкви, правозахисних організацій та опозиційних партій, вимагаючи негайного звільнення літніх єзуїтів.

Наразі священик перебуває у мумбайській тюремній лікарні. Останніми днями церкви штату Тамілнад відслужили меси за здоров’я затриманого священика. Голова місцевої ради єпископів, архієпископ Антоній Поппусами з Мадураю, також згадав у своєму посланні про велику прихильність єзуїтів до прав корінних народів та колишніх недоторканних.

Кілька днів тому в штаті Джаркханд 1000 християн на чолі з архієпископом Ранчі Феліксом Топпо та іншими єпископами, священиками та черницями створили п’ятикілометровий ланцюг солідарності на захист в’язня. Опозиційні лідери також наголошують, що звинувачення та докази злочинів отця Свамі були маніпульованими. У його справу втрутилася і Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, яка у своїй заяві прямо вимагала від уряду Індії захисту прав активістів, які захищають пригноблених.

Реакція уряду Нью-Делі на звинувачення є лаконічною та заплутаною. Влада заявила, що закон не може бути порушений під приводом захисту прав людини. Представник уряду відхилив звинувачення Бачелет, заявивши, що Індія – це демократична країна, яка базується на верховенстві права, де гарантується незалежність судової влади.

26/10/2020 ekai.pl

 

ВЧИТЕЛЯМ КИТАЮ ЗАБОРОНЯЮТЬ ЗГАДУВАТИ БОГА ЧИ МОЛИТВУ: ВЛАДА ПОСИЛЮЄ РЕПРЕСІЇ

Вчителі в Китаї, які згадують про Бога чи релігію, ризикують втратити роботу, оскільки комуністична влада дедалі більше контролює навчальні матеріали та розширює свій перелік заборонених тем, які вчителям не можна обговорювати в класах. Повідомляє THE CHRISTIAN POST, з посиланням на Bitter Winter.

Згідно з публікацією Bitter Winter, випущеною Центром досліджень нової релігії, яка повідомляє про проблеми прав людини в Китаї, Комуністична партія Китаю суворо стежить за тим, що говорять викладачі в школах та університетах. Влада спостерігає за вчителями у класах та стежить за «реакційними думками» чи «невідповідними зауваженнями», щоб учнів не вчили про демократію, релігію та не піддавали будь-якій критиці політичному режиму.

Школи в Китаї контролюються урядом і впроваджують комуністичну ідеологію. Китай погрожує у християн відібрати дітей і відправити у табори перевиховання Китай забороняє християнам проводити релігійні похорони «УРЯД ВВАЖАЄ, ЩО РЕЛІГІЙНІ ВЧИТЕЛІ ВОРОГУЮТЬ ДО [КОМУНІСТИЧНОЇ] ПАРТІЇ, НАВІТЬ ЯКЩО ВОНИ НЕ БЛАГОВІСТЯТЬ», – СКАЗАЛА ВЧИТЕЛЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ЗІ СХІДНОЇ ПРОВІНЦІЇ ШАНЬДУН. – КПК БОЇТЬСЯ, ЩО ВЧИТЕЛІ МОЖУТЬ ІНТЕГРУВАТИ ВІРУ У НАВЧАННЯ. ТОМУ ПАРТІЯ СУВОРО КОНТРОЛЮЄ ЇХ І ХОЧЕ, ЩОБ ВОНИ СЛІДУВАЛИ ЙОГО ІДЕОЛОГІЧНІЙ СИСТЕМІ І ВРЕШТІ-РЕШТ СТАЛИ МАРІОНЕТКАМИ, ЯКІ НЕ МОЖУТЬ МИСЛИТИ САМОСТІЙНО».

Викладач коледжу у Внутрішній Монголії розповів, що минулого року до школи приїхала центральна урядова інспекційна група, яка досліджувала ідеологічну позицію викладачів щодо демократичних протестів у Гонконгу. Вчителі, які відповіли «неналежними зауваженнями, були покарані. Інша вчителька англійської мови з Шаньдуна сказала, що провінційне бюро освіти критикувало її за те, що вона згадала «Бога» та «молитву» під час занять про Джейн Ейр, а іншу вчительку за те, що вона згадала молитви під час їжі, коли було обговорення традицій обіду в різних країнах.

Заходи цензури та контролю посилились з 2013 року, коли президент Сі Цзіньпін вступив на посаду. З того часу, як минулого року було введено в дію «Положення про релігійні справи», школи прийняли «безпрецедентні заходи», щоб утримати учнів від християнства. Повідомляється, що чиновники також стверджують, що школи – це місце «де держава виховує учнів для побудови соціалістичного суспільства», і батькам сказали, що вони зобов’язані «виховувати дітей відповідно до національного законодавства та соціальних вимог».

У своєму щорічному звіті за 2020 рік Комісія США з питань міжнародної свободи віросповідання зазначила, що Комуністична партія Китаю заборонила молоді молодше 18 років брати участь у релігійних богослужіннях. Крім того, християнським лідерам заборонено організовувати будь-які заходи з молоддю або спонукати їх до виконання службових обов’язків. У попередньому звіті було зафіксовано, як влада примусово вилучала усиновлених дітей від батьків-християн, стверджуючи, що документи про усиновлення більше не діють, оскільки їхні діти були «в пастці злої релігії». КПК також погрожувала відправити християнських дітей до державних таборів для перевиховання та наказала батькам утримуватися від зарахування дітей до церковних шкіл. Китай увійшов до списку Всесвітнього спостереження «Відкриті двері» США як одна з найгірших країн у світі, коли йдеться про переслідування християн. Репресії комуністичного режиму щодо свободи віросповідання також змусили Державний департамент США позначити його як «країну, яка викликає особливе занепокоєння», оскільки «продовжує вчиняти дуже тяжкі порушення релігійної свободи».

Джерело: https://slovoproslovo.info/vchitelyam-kitayu-zaboronyayut-zgaduvati-boga-chi-molitvu-vlada-posilyu-repres/