Події

СВЯТІСТЬ ДЛЯ ВСІХ. СВ. ДЖУЗЕППЕ МОСКАТІ

20 Березня, 2018

Сьогодні ми об’єднаємо дві наші рубрики: СВЯТІСТЬ ДЛЯ ВСІХ та КІНОКЛУБ. В 2007 році на екрани вийшов фільм «Джузеппе Москаті – любов що зцілює» («Giuseppe Moscatilamore che guarisce» ).  Фільм розповідає про італійського лікаря, який присвятив своїй професії все своє життя.

Життя святого  Джузеппе Москаті ілюструє як християнська віра та практична благодійність поєдналися в людині до такої міри, що сила Божа почала діяти через нього.

Джузеппе народився 25 липня 1880 року в Беневенті в заможній родині знаного юриста, яка мала дев’ятеро дітей. Він був шостою дитиною. Юридичні справи змусили родину переїхати до Неаполя, де Джузеппе прожив все своє життя. Родина була побожна. Щонеділі приймала участь у Святій Месі. Джузеппе був міністрантом.

 Старша сестра Ніна з Джованні та іншими дітьми Москаті

Майбутній святий успадкував від своїх батьків благочестя та інтелектуальні здібності.

Рішення стати лікарем у Джузеппе з’явилось  в підлітковому віці. В 1893 році його старший брат Альберто, лейтенант кавалерії, впав з коня та отримав невиліковну травму голови. Протягом декількох років Джузеппе опікувався братом та роздумував про обмеженість лікарських засобів для подолання хвороби.

На медичне відділення Неапольського Університету Джузеппе поступив в 1897 році. В цьому місці панувала атмосфера агностицизму та відкритого антиклерикалізму, але Москаті не звертав на це уваги, старанно навчався і закінчив університет на відмінно.

Неапольський Університет (фото кінця 19-го сторіччя) 

 

Після отримання диплому його запросили в лікарню для невиліковних хворих. Колеги дивувались його здібностям діагностики і пояснювали це синтезом традиційних знань з новими дослідженнями в біохімії.

Джузеппе Москаті розглядав свою медичну практику як апостольство, служіння. Заохочував хворих, особливо тих що мають лягати на операцію, до сповіді та прийняття Пресвятих Таїнств.

Бідних людей лікував безкоштовно та часто відправляв когось з хворих до дому з конвертом, де був не тільки рецепт, а ще і 50 лір.

 «Пам’ятайте, що ви маєте лікувати не тільки тіла, але і душі, даючи поради, що скеровані до розуму та серця, а не відписуватись рецептами до фармацевтів».

Коли в 1906 прокинувся вулкан Везувій, Москаті добровільно поїхав на евакуацію хворих з дому престарілих, що знаходився недалеко від вулкану.

Під час епідемії холери 1911 року багато допоміг саме бідним верстам населення. Під час Першої Світової Війни в його лікарні лікувались близько 3000 військових.

Емілія – остання клієнтка святого

Його лікарські таланти давали можливість зробити добру кар’єру. Міг би стати професором, присвятити своє життя дослідженням в медичній галузі, але він присвятив себе лікуванню хворих та навчанню аспірантів.

Зі своїми студентами

Залишив цей світ Джузеппе в 1927 році. По обіді відчув себе втомленим, ліг спати і помер.

Каплиця, присвяцена св. Джузеппе Москаті в храмі Гес – Нуово (Неаполь)

Паломництво мощів св. Джузеппе Москаті містами Італії