Події

СВЯТІСТЬ ДЛЯ ВСІХ. БЛАЖЕННА КАРМЕН РЕНДІЛЕС МАРТІНЕС – СЕСТРА НУЖДЕННИХ

17 Червня, 2018
Церква у Венесуелі втішається новою зорею. У суботу, 16 червня 2018 року, кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах проголошення святих, беатифікував Кармен Ренділес Мартінес, засновницю Згромадження Сестер Служебниць Ісуса, яка провадила апостольську працю, долаючи різні перешкоди та власну фізичну неповноправність. Церемонія відбулась у Каракасі, венесуельській столиці.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Дитинство й покликання

Кармен Ренділес Мартінес народилась у Каракасі 11 серпня 1903 року й була третьою з дев’яти дітей у глибоко релігійній сім’ї. Вона прийшла на світ з інвалідністю: дівчинка народилася без лівої руки й усе життя мусила носити важкий протез, що, однак, не завадило їй учитися, працювати й загалом відчувати повноту життя.

Дівчинка вже змалку відчувала потяг до богопосвяченого життя. У 15 років вона захопилася харизмою групи черниць, які нещодавно прибули до Венесуели з Франції. Це були Служниці Ісуса у Пресвятих Дарах. Приваблена їхнім стилем життя, Кармен 1927 року приєдналася до невеликої спільноти в Каракасі, де через рік склала тимчасові обіти, а ще через три роки – довічні.

Щоб доповнити чернечу формацію, настоятелі відправили сестру Кармен до головного дому Згромадження в Тулузі, Франція. Повернувшись на батьківщину, вона стала вчителькою новіціаток, а 1945 року була обрана настоятелькою домів Згромадження у Венесуелі та Колумбії.

Несподівані труднощі та нова спільнота

Невдовзі матері Кармен довелося зустрітися з неочікуваною ситуацією у Згромадженні. Європейські черниці постановили стати світською спільнотою, знявши чернечий одяг і змінивши початкові конституції. Усі ж сестри у Венесуелі й Колумбії, яких підтримали єпископи та священики, вирішили залишатися вірними початковій харизмі.

З огляду на цю ситуацію, мати Кармен 1965 року звернулася до Апостольської Столиці з проханням відокремити латиноамериканські спільноти від французьких. І 25 березня 1966 року народилося нове Згромадження Служниць Ісуса, а мати Кармен через деякий час була обрана його Генеральною настоятелькою.

Під її проводом спільноти поширювалися в інших дієцезіях Венесуели та Колумбії. Черниці провадили катехизацію на парафіях, керували колегіями та служили нужденним. Попри слабке здоров’я й фізичну ваду, мати Кармен невтомно започатковувала й розвивала різні установи для служіння відкиненим. Вичерпана апостольською працею, вона відійшла до вічності 9 травня 1977 року.

Чудесне оздоровлення

Чудесне оздоровлення за заступництвом матері Кармен, яке підтвердило її прославу на небесах, пов’язане з фізичним станом блаженної. Одна лікарка під час хірургічної операції зазнала ураження електричним струмом, наслідком якого стали серйозні ушкодження правої руки й параліч. Колеги радили хірургічне втручання, і вже була призначена операція. Боячись втратити руку, дорогою до лікарні вона прийшла помолитися до колегії, де спочивали мощі матері Кармен. Після молитви рука негайно і несподівано одужала.

http://kmc.media/2018/06/17/blazhenna-karmen-rendiles-martines-sestra-potrebuyuchykh.html