Події

Спорт у Ватикані: жіночий футбол й «олімпіада» малих держав

28 Травня, 2019

В неділю ввечері свій перший товариський матч зіграла ватиканська жіноча футбольна команда. Тим часом бігуни з “Аthletaca Vaticana” вирушили до Чорногорії на «Ігри малих держав Європи».

При різних нагодах Римські Архиєреї висловлювалися про важливість спорту в житті людини, в справі виховання та формування характеру. Рік тому, 1 червня 2018 р., у Ватикані було представлено документ щодо християнського бачення спорту та людської особи «Якнайкраще себе проявити», який приготувала Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя.

Та йдеться не лише про слова. Наприклад, вже майже півстоліття проводиться футбольний турнір між командами працівників різних інституцій Святого Престолу й Держави-Міста Ватикану. Спорт не лише популярний серед ватиканських працівників, але останнім часом формалізується. Зокрема, вже повідомлялося про створення атлетичного товариства «Аthletaca Vaticana», акредитованого при Італійській Федерації Легкої Атлетики. В неділю, 26 травня 2019 р. відбулася дебютна гра жіночої футбольної команди.

Футбол з жіночим обличчям

Новонароджена команда на 60 відсотків складається з працівниць ватиканських структур, а також з дружин і доньок ватиканських працівників, які досі займалися футболом як любительки, але тепер взялися до регулярних тренувань. Офіційним початком виступів команди став товариський матч проти жіночого складу римського футбольного клубу «AS Roma». Матч ще донедавна аматорок з професіоналками під проливним дощем завершився очікувано: поразкою з рахунком 10-0. Але перший виступ на великому полі став цінним досвідом.

Команда вже отримала запрошення на турнір у Відні, організований місцевим клубом з нагоди 25-річчя. Франческа, дружина ватиканського жандарма, зізнається, що цей перший матч за межами Ватикану трохи її лякає. «Але, без сумніву, це буде нагода познайомитися з жінками, які грають футбол на вищому від нашого рівні. Крім того, буде цікаво пізнати атмосферу, якою дихається на іншому полі та в такому прекрасному місті», – додає вона.

Ігри малих держав Європи та «Athletica Vaticana»

Тим часом «Athletica Vaticana» вирушила до Чорногорії на 18-ті Ігри малих країн Європи, які відбуваються там від 27 травня до 1 червня. Перше офіційно зареєстроване у Ватикані спортивне товариство запросили Європейський Олімпійський Комітет та Національний Олімпійський Комітет Чорногорії в співпраці з Посольством Чорногорії при Святому Престолі. Відповідно до міжнародних правил, ватиканська збірна буде присутня в статусі «спостерігача», а повноцінну участь в змаганнях зможе взяти в наступних іграх, що проводитимуться через два роки.

Ігри малих держав Європи, що проходять під патронатом МОК, є своєрідною «міні-олімпіадою», що включає змагання з десяти видів спорту. В них беруть змагаються європейські країни, що мають населення менше одного мільйона.

«Це перший, хоч і символічний, крок до повноцінної участі ватиканських спортсменів у міжнародних змаганнях, куди вони понесуть конкретне послання дружби, братерства й чесності, щоб наголошувати на автентичних цінностях спорту», – стверджує монсеньйор Мелькор Санчес де- Тока, заступник Секретаря Папської Ради в справах культури й голова товариства «Athletica Vaticana». Священик є оптимістом і щодо можливої через деякий час участі також і в Олімпійських Іграх.

Нагадаємо, що першим виїздом закордон ватиканських бігунів стала участь у нічному забігу на батьківщині Лютера.

“Athletica Vaticana” у Віттенберзі
https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2019-05/sport-u-vatykani-zhinochyj-futbol.html?fbclid=IwAR0_1urVqRHlmbeNjxl2LqnrwG2XtiDxyjq86AU2wMU8nrf-2nLjxPMTJhw#.XOzyRu12JMw.facebook