Події

Спільне засідання національних делегатів молодіжного та університетського служіння в Римі 7-9.03.2019

01 Квітня, 2019


Спільне засідання було проведено в Центрі Конференції Єпископів в Римі. Це була перша спільна зустріч двох комісій. На засіданні був присутній президент CCEE, кардинал Анджело Баньяско (Angelo Bagnasco), президент молодіжної комісії єпископ Жан-Клод Холлерих (Jean-Claude Hollerich) та президент університетської комісії єпископ Марек Едрашевський (Marek Jedraszewski). Також прийняли участь інші єпископи з Європи.

У вступній промові кардинал Анджело підкреслив важливість молодіжного душпастирства. Нажаль, сучасний світ не пропонує ігнорування благодаті Божої.  Молодь в своїх діях має керуватися розумом та вірою, а не покладатися на емоції.

Єпископ Жан-Клод Холлерих, наголосив на необхідності пізнавати різноманітний культурний досвід Східної та Західної Європи. За його словами, головним завданням християн є проповідування молоді Ісуса Христа. По его словам, главной задачей является – как представить Иисуса Христа молодым людям. Єпископ Марек Едрашевський звернув увагу присутніх на необхідності розкрити покликання молодих людей.

Вся зустріч мала шість робочих зустрічей. Перша була присвячена звіту про діяльність Синоду Молоді. Представник Конференції Єпископів о. Дон Мишель Фалабретти  звернув увагу на необхідність євангелізації серед молоді  та закликав прислуховуватись до неї. Також обговорили тему технологій на соціальних сітей.

Друга зустріч почалась з доповіді  Дотт Пол Метцлафф (Dott Paul Metzlaff), представника Конференції Єпископів з Німеччини «Молодь – головні герої Синоду». На зустрічі обговорили два питання: чи прислуховуємось ми до молоді коли плануємо свою діяльність, чи можемо ми, служителі, прислуховуватися до Бога.

Третя зустріч обговорила Заключний документ Синоду, якийбув представлений о.  П.Джакомо (P. Giacomo S.J) секретарем Синоду .

Четверта зустріч була присвячена аналізу СДМ в Панамі. Представник Конференції Єпископів Польщі о. Еміль Парафінюк (Emil Parafiniuk) виступив з доповіддю “Ти не майбутнє, а сучасність Бога”.  Ця цитата була взята з промови Папи на СДМ в Панамі.  Однією з проблем СДМ в Панамі, за словами організаторів, став термін проведення, бо у багатьох студентів у цей час проводились екзамени.

П’ята робоча зустріч також була присвячена СДМ, а конкретно – тому, як ми маємо проводити євангелізацію в звичайному житті. Отец П. Джоао Чагас (P. Joao Chagas) представив доповідь “Після СДМ. Служіння молоді та повсякдення”.

На останній зусторічі були представлені пропозиції щодо Симпозіуму в Кракові, який пройде 20-23 жовтня 2020 року. Вибір дат приурочений дням обрання Йоана Павла ІІ. Також вирішили, що участь в Симпозіумі буде коштувати 350 євро з людини. Планується, що 90% учасників будуть саме молоді люди.

о. Єнтоні Єкпунобі СМ

Харків, Україна