Події

Школа літургійного співу у Житомирі: співати серцем

15 Листопада, 2017

Як повідомлялося, 10-12 листопада 2017 р. у Житомирі відбулася Школа літургійного співу, яку провели Павел Бембенек та Хуберт Ковальскі, польські композитори й диригенти.

Кульмінацією Школи стала участь у недільній парафіяльній Святій Месі у храмі св. Йоана з Дуклі. Завжди на 10.30 церква заповнена, а цього дня там було особливо людно. Польські диригенти зробили неможливе з погляду людської логіки: об’єднати близько сотні людей із різним рівнем музичної освіти та професійності у хор та з’єднати з камерним оркестром, який складався з учнів і викладачів Житомирських музичних шкіл та училища.

Молоді учасники, що прибули не лише з Житомира і найближчих околиць, але також зі Львова, Харкова, Києва, Одеси, Чорноморська, змогли на три дні відчути себе єдиним організмом, подружитися, відкритися на Слово.

Звісно, як і казали Павел та Хуберт, ніхто не сподівався, що хор звучатиме, як академічний колектив. Були огріхи, помилки, щось вдалося, а щось — не дуже. Але вдалося розчулити людей, відкрити їхні серця на щось прекрасне, відволікти від земних турбот хоч на декілька годин. Уперше за кілька років наступна за розкладом Служба розпочалася пізніше. Бо не хотіли відпускати хористів і музикантів, аби хоч трохи затримати це відчуття неба і єдності.

Після Меси були подяки всім, хто допоміг цьому святу прийти. Ідею дав отець Вальдемар Павелець, паллотин, а сестра Гелена Гонгало, органістка храму св. Софії, зуміла організувати безліч людей, аби Школа відбулася. «Для нас найбільшим враженням стало те, що і Павел, і Хуберт відтворюють у музиці свою віру.

Вони живуть так, як декларують, жодного лицемірства. І ще — неймовірне ставлення до всіх. Цього варто українцям повчитися», — сказали учениці зі Львова.

Хуберт Ковальські запрошує всіх долучатися до таких майстер-класів: «Скажу вам, будьте відважні! Навіть якщо вам здається, що ви не вмієте співати. Ви цього не зрозумієте, поки не почнете. Варто почати».

А Павел Бембенек додає: «Українці, ви — неймовірні! Ви навіть не уявляєте, наскільки! Ви співаєте серцем, це найважливіше! Саме тому з вами так добре працювати».

Вже призначено нову дату зустрічі: 8 квітня, Неділя Божого Милосердя. Зберемося, аби разом просити про мир у світі.

 

Фото: Олег Філенко
Джерело: CREDO