Без рубрики

Салезианский УВК «Школа-гимназия «Шептицких» (г. Львов)

25 Вересня, 2017

Вже 25 років провадить свою діяльність НВК «Школа – гімназія «Шептицьких», яку очолює Згромадження отців салезіян. Школа ставить своєю метою виховання у християнському дусі та ґрунтується на запобіжній методиці виховання св. Джованні Боско.

У 1991 році в умовах проголошення незалежності України та великого національного і духовного відродження у Львові за ініціативою греко-католицької інтелігенції відкрито греко-католицький ліцей ім. Климентія Шептицького.

Ліцей розпочав свою роботу з функціонування 5 класів (9 — 10-й кл.), у яких навчалися 135 учнів.

Через відсутність власного постійного приміщення спочатку класи розташовувались в трьох різних будинках.

У вересні 1998 року ліцей одержав у довготривалу оренду до 2025 р. в приміщення колишнього ДНЗ на вул. Гната Хоткевича, 16.

У 2006 опіку над ліцеєм передають монашому Згромадженню отців Салезіян Української Греко-Католицької Церкви.

У 2007р. ліцей було реорганізовано у гімназію Блаженного Климентія Шептицького. Гімназія на конкурсній основі приймала на навчання учнів 5 — 11 класів в середньому 200 учнів. Засновником (власником) і одночасно директором гімназії був Майба Петро Андрійович – священик Селезіянського згромадження УГКЦ.

У 2014 році було змінено форму власності навчального закладу з приватної на комунальну. Гімназію реорганізовано у НВК «Школа-гімназія І — ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких». За кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту даху на суму 332,8 тис. грн. та із заміни вікон на суму 198,2 тис. грн.

Головною метою діяльності НВК є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти на основі християнського світогляду і моралі. З 2015 року колектив НВК очолює отець-селезіянин Олег Ладнюк.

Сьогодні у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» навчається 196 учнів 5-11класів (всього 9 класів), працює 27 педагогів.

За 25 років існування навчальний заклад випустив 750 учнів. Кожного року приблизно 20 % випускників продовжують навчання в УКУ та духовній семінарії. Учні НВК демонструють високий рівень навченості за підсумками ЗНО та предметних олімпіад.

За матеріалами city-adm.lviv.ua