Події

Результати опитування молоді «Молодь-Віра-Розпізнання покликання»

19 Вересня, 2018

У 2017 році українським молодим людям була запропонована анкета, яка стане підготовчим матеріалом для Синоду Єпископів, що пройде в жовтні 2018 року. В опитуванні брали участь переважно молоді люди віком 16-29 років, які проживають в різних регіонах України, але були відповіді українців з інших країн: Польща, Італія, Німеччина, США. Анкету заповнювали особи, що належать до різних релігій та конфесій. Всього було опрацьовано близько 1200 анкет, зібраних за період з серпня 2017 по лютий 2018 року.

Анкета складалась з 54 запитань по 7 розділах: «Хто я»; «Яким я бачу себе та світ навколо»; «Я та інші»; «Мій життєвий вибір»; «Релігія, віра та Церква»; «Моя присутність у соціальних мережах»; «Заключні питання». Це опитування дозволяє побачити погляди сучасних молодих українців на їх ключові цінності та життєву роль Церкви.

ЖИТТЄВИЙ ВИБІР УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

Серед найбільших цінностей були обрані родина, самореалізація та свобода.

Найкращим віком, щоб залишити батьківський дім молоді люди вважають 20 років, а для народження першої дитини 25 років, при цьому більшість опитаних хотіли б мати 3 дітей (принаймні не менше 2). Більшість опитаних не бачить своє майбутнє без створення сім’ї і не готові повністю присвятити себе кар’єрі.

Робота сприймається молодим поколінням українців в першу чергу як джерело прибутку, а потім вже як спосіб самореалізації та можливість громадського служіння іншим. Серед молоді не дуже активно розвинена волонтерська діяльність, більшість учасників опитування ніколи не брали участь в таких акціях, але останнім часом ситуація змінюється і цьому сприяє активна діяльність Церкви у сфері благодійності.

Дослідження показало, що саме релігійна формація найбільше посприяли особистісному розвитку опитаних молодих людей.

Незважаючи на те, що навчальні заклади є не найавторитетнішими установами в очах сучасної молоді, молоді люди переконані в тому, що освіта збільшує професійні знання та навички, вчить взаємодіяти з іншими, готує до дорослого життя, дозволяє знайти в майбутньому роботу.

Дослідження показало, що найбільше посприяли особистісному розвитку опитаних молодих людей релігійна формація, родина, читання, секції та молодіжні групи (спортивні, виховні, церковні), музика, хобі та вільний час, а також друзі. Саме Церкві опитані довіряють більше ніж лікарням, державним та науково-дослідним установам. Про це також свідчить те, що при прийнятті рішень молодь зважає найбільше на думку матерів, але на другому місці за авторитетністю є думка священика, а на третьому місці по впливу думка батька, чоловіка або дружини, хлопця чи дівчини, приятелів.

 

МОЛОДЬ І ВІРА В УКРАЇНІ

Опитані молоді люди переживають свій досвід віри як зустріч з Живим Богом. Бог асоціюється з любов’ю, життям, спасінням, батьківством та істиною. Ісус Христос для нового покоління є Люблячим другом, Спасителем і Сином Божим.

Найціннішими елементами Католицької Церкви молодь вважає літургійні Богослужіння, проповідь/катехизація, католицькі навчальні заклади, місіонерську діяльність, діяльність віруючих вчителів та вихователів. Найбільш актуальними завданнями для Католицької Церкви, на думку молоді, сьогодні є відповідність між поведінкою та проповідуванням, міжрелігійний діалог та увага до життєвих проблем людини.

Молодь вважає найефективнішими засобами, які допомагають їй зробити гідний життєвий вибір, різні Церковні спільноти, молитовні зустрічі, ораторії, чування, поїздки, Тезе, духовний провід та спілкування з богопосвяченими особами. Щоб стати ближче до молоді Церква, на думку самих молодих людей, повинна більше спілкуватися з молоддю, використовувати сучасні форми зустрічі, відповідати на актуальні життєві запитання.

Що Церква в Україні повинна зробити, щоб бути ближче до молоді ?

Крім того, молоді люди готові допомогти своїм одноліткам бути ближчими до Бога через свідоцтво і власний приклад життя, молитву за ровесників, запрошуючи їх на Святі Меси та різні заходи при парафіях.

Безсумнівно результати цього опитування стануть в нагоді не тільки під час підготовки до Синоду Єпископів, але і в подальшій душпастирській діяльності з молоддю. Якщо Ви бажаєте ознайомитися з усіма відповідями анкети, просимо надіслати листа на на пошту juvanima@ukr.net

 Відповвіді на відкриті запитання – копия-converted

Результати анкетування молоді

Комісія у справах душпастирства молоді