Події

РАДІОТРАНСЛЯЦІЯ ВИСТАВИ ПРО СВЯТУ ТЕРЕЗУ АВІЛЬСЬКУ 21 ЧЕРВНЯ

18 Червня, 2018
Запрошуємо слухачів «Радіо Марія» приєднатися о 21:00 21 червня до трансляції вистави-містерії про святу Терезу Авільську «Пломінь вогнем не згасити». 

Для босих кармелітів 2015 рік був дуже важливий, бо в усьому світі святкували 500-річчя від народження святої Терези Авільської, реформаторки й матері Ордену.

До події готувалися не лише в монастирях. Натхнений кармелітською духовністю, Олег Бєлінський, режисер театру «Misterium» й автор цілої низки вистав про святих Кармелю (про Едиту Штайн, Йоана від Хреста, Терезу від Дитятка Ісуса), написав містерію-поему про Терезу з Авіли. Ця свята повернула погляд Ордену до праотців, тих святих пустельників, із чийого роду походять кармеліти й коріння яких сягає пророків Іллі та Єлисея. Однак вона не лише відродила Орден. Тексти Терези Авільської заклали фундамент іспанської літератури, а за твори, в яких вона передала свій духовний досвід, її визнали Вчителем Церкви.


Містерія-поема Олега Бєлінського «Пломінь вогнем не згасити» розповідає про зростання святої в любові до Бога й у виконанні Його волі. Більшість акторів автор запросив із київського Світського Ордену Кармелітів Босих; у постановці взяли участь і вірні кармелітської парафії. Вистава відбулась у київському й харківському монастирях сестер кармеліток, у київському й бердичівському монастирях отців кармелітів і в харківському кафедральному соборі. Містерію-поему мали також нагоду побачити в Національному університеті імені Тараса Шевченка під час святкового вечора, який на честь святої Терези влаштувало Посольство Королівства Іспанія.


Однак радість від ювілею святої в Україні поєдналася зі смутком: у березні 2015 року після тривалої боротьби з раком відійшов до Бога отець Олег Кондратюк OCD. Тому виставу присвятили йому на вічну пам’ять.

Навесні 2018 року містерію-поему записали на «Радіо Марія» – і це вкрай доречно з огляду на святкування 450-річчя реформи Ордену Кармелітів Босих. Трансляція розпочнеться 21 червня 2018 року о 21:00.

Юлія Бойко

http://kmc.media/2018/06/18/radiotranslyaciya-vystavy-pro-svyatu-terezu-avilsku-21chervnya.html