Події

«ПРОЩЕННЯ ТА БЛАГОСЛОВЕННЯ» – РЕКОЛЕКЦІЇ ДЛЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ У ГВАРДІСЬКОМУ

04 Квітня, 2019
«Прощення та благословення» – таку назву мали великопісні реколекції для медичних працівників, які відбулися в ценрі руху «Світло–Життя» в селі Гвардійське на Хмелдьниччині. Організатором була спільнота медиків «Добрий самаритянин», що діє при парафії Христа Царя Всесвіту в Хмельницькому. Провів ці дні духовної віднови душпастир спільноти отець Володимир Совінський ОР.

У реколекціх взяли участь вісімнадцять дорослих осіб і четверо дітей, двоє – зовсім малюки: наймолодшому учасникові півроку. Один молодий лікар, дізнавшись про реколекції з оголошення у своїй парафії, приїхав зі Славути, решта учасників – із Хмельницького.

Ці насичені півтора дня минули дуже швидко. Тематичні конференції говорили про Божу любов й навчали по-новому дивитися на стосунки в сім’ї.

Центром реколекцій була Служба Божа. Суботню Євхаристію підготували по-особливому: кожен учасник міг послужити – хто музичним супроводом і співом, хто читанням Святого Письма чи молитви вірних. Реколектанти взяли також участь у підготовці принесення дарів.

Після Меси й обіду настоятель місцевої парафії отець Петро Ґлувка провів сорокахвилинну цікаву екскурсію та розповів про історію храму святого Войцеха. Згодом відбулася Хресна дорога, де кожен мав окреме читання на стаціях. Дуже зворушливим моментом став вечірній молебень біля ікони Пресвятої Родини з літанією й актом присвячення сім’ї Святому Сімейству. На завершення дня учасники реколекцій переглянули фільм «Про безумовну любов Бога».

У неділю день розпочався з Літургії годин і Меси в каплиці реколекційного дому. Після сніданку та дружнього обміну враженнями учасники понесли в серцях цей новий подих Божої науки про дар батьківського благословення та цілительної сили прощення в сім’ї.

Алла Гуцол (Францисканський Орден Світських, координаторка спільноти «Добрий самаритянин»)

Свідчення учасників реколекцій

Олександр, сімейний лікар

Слава Ісусу Христу! Хочу подякувати Богу за те, що маємо в парафії Христа Царя таку прекрасну спільноту медиків, за о. Володимира, який її провадить, і за організацію реколекцій у Гвардійському! Я, як католик і лікар, дуже прагнув поглибити свою віру, щоб поширювати Божу любов і милосердя й на своїх пацієнтів також. Ці реколекції допомогли мені в цьому. Я був захоплений щирістю і добротою людей, мудрістю отця Володимира! Під час цих реколекцій у серцях кожного з нас помножилися дари Святого Духа, Божа любов і Його благодаті. Радий, що Господь спровадив мене цією дорогою і що можу передати отриману науку та благодаті своїм рідним, братам-вірянам і пацієнтам у парафії в Славуті. Бажаю, щоб кожен з нас прагнув «хотіти», а не «хотів би» йти до Господа, адже для цього є багато можливостей, і такі реколекції – одна з них!

Анна, провізорка:

Слава Ісусу Христу! Дякую Господу за чудовий час реколекцій, дякую кожному, хто доклався до організації, а отцеві Володимирові ОР – за слово, яке торкає серця. «Слухай, Ізраїлю» – з таким закликом я їхала на ці реколекції, почула і ще більше відкрила своє серце на слухання. У час Великого Посту побула в тиші і молитві, полишивши гамір світу.


Ліда, масажистка:

Моє враження можна порівняти з чисто вимитим вікном. Ось раніше ніби було світло через вікно, але тепер воно стало значно яскравіше, наповнило кімнату теплом, наче зробилась і більша та кімната. Але водночас показались ті закутки, у яких є бруд і сміття, де треба поприбирати. Отак і реколекції. Час пролетів неймовірно швидко. Вслухалася в кожне слово о. Володимира й аналізувала своє життя: що я тепер, почувши цю науку, зробила би по-іншому, що можна підказати дітям на майбутнє. А ще була цікава розповідь про історію храму, захотілося дізнатися більше про ті часи. Викликають пошану люди, які зберегли віру і пронесли її через покоління до сьогодні.

Антоніна, дантистка:

Мала велику Божу Ласку взяти участь у великопісних реколекціях спільноти медичних працівників «Добрий самарянин» хмельницької парафії Христа Царя. Реколекції  проводив отець Володимир Совінський ОР. Сердечно, тепло і гостинно приймали нашу групу в реколекційному домі руху «Світло–Життя», що в с. Гвардійське. Отець Володимир у конференціях зумів так окреслити глибину тем благословення і прощення у світлі святості родини, що кожен знайшов для себе відповідь на якісь особисті, глибинні питання, додав розуміння про те, що було в минулому, як бути тепер і як поводитися на майбутнє. Мого серця так торкнула ця відкрита глибина Божої любові, яка все пробачає, яка визнає абсолютну мою свободу вибору і не відкидає мене, не охолоджується, а продовжує зігрівати й оберігати, вести по цілому життю. А також підказує, як приймати себе, своє життя не як щось випадкове, а як Божий задум, і хоча б старатися відповідати йому. Дуже вражає відкритість колег і те, як за такий короткий час о. Володимир зміг поглибити розуміння Божої присутності в нашому житті, у нашій роботі. Сердечна подяка Аллі Гуцол, що невтомно гуртує нашу спільноту і є невичерпним джерелом нових і нових шляхів, як провадити нас Божими стежками. Сердечно дякую.

Спільнота медиків «Добрий самаритянин», яка перебуває під опікою Матері Божої з Лурду, Покровительки хворих, була створена у травні 2014 року з ініціативи десяти медичних працівників Хмельницького, які почали молитися десяток розарію. Настоятель парафії Христа Царя Всесвіту підтримав таку ідею, а вже 7 жовтня того самого року єпископ Леон Дубравський благословив перше коло. Наразі спільнота має повні три кола, тобто 60 медичних працівників, які щодня моляться свій десяток із постійним наміром за самих медиків і за своїх пацієнтів, за стражденних і за мир.

Спільнота живе насиченим життям різних щомісячних зустрічей: Служба Божа в інтенціях медиків, опісля зміна таємничок і тематична конференція, адорація Пресвятих Дарів і біблійна зустріч. Уже тричі проводили півтораденні виїзні реколекції. Тричі на рік відбуваються паломницько-відпочинкові виїзди до різних місць в Україні. Щороку в жовтні учасники спільноти з радістю прибувають у санктуарій Матері Божої в Бердичеві, де відбувається паломництво медичних працівників з нагоди ліьтургійного спомину святого Луки.

Спільнота «Добрий самаритянин»

http://kmc.media/2019/04/04/proschennya-ta-blagoslovennya-rekolekciyi-dlya-medychnykh-pracivnykiv-u-sgvardiske.html