Події

Прийняття кандидатів до свячень (admissio) у Львівській ВДС

15 Вересня, 2019

14 вересня, у Митрополичій Семінарії св. Йосипа, єпископ Віталій Скоморовськй, Луцький ординарій, звершив обряд admissio, тобто офіційно прийняв кандидатів до таїнства рукоположення. Семінаристи 5-го курсу визнали публічно перед згромадженням Церкви, вихователями та співбратами свою готовність прийняти місію служіння пресвітером.

Кандидатом до пресвітерату першого ступеня були зараховані семінаристи 5 курсу: двоє представників з Буковини – Віктор Циганюк з Чернівець та Казимир Ваврич з Старої Гути, трьох семінаристів зі Львова – Назар Зузак, Антон Лабай, Олександр Клімов та Петро Гордієнко зі Здолбунова (Волинь).

Звертаючись до кандидатів єпископ Віталій закликав дивитись на хрест з вірою та на початку своєї промови владика пригадав слова Вчителя: ʺХто йде за мною і не бере свого хреста не може бути моїм учнемʺ – і додав – дивитися з вірою на хрест – означає визнати хрест спасенним, побачити в темряві і безсенсовності сенс спасіння. Це є переможна дорога Ісуса Христа, у випробуваннях досвідчити спесенну силу хреста.

Кандидатура – це послуга, котру уділяє єпископ семінаристам V курсу, котрі починають приготування до прийняття духовного стану. Також кандидатура є видимим знаком готовності прийняти священство, обряд admissio (з латинської – готовий до прийняття місії). Семінаристи також отримали брев’ярій та від цього дня моляться молитвою Церкви.

Автор : Олександр Кусий