Події

Плоди Світового дня молоді вже дозріли

07 Вересня, 2017

Минулого року Польща дуже гостинно приймала бурштинську молодь на СДМ. Та й, зрештою, не тільки бурштинську. Польські родини, волонтери, парафіяни проявили неабияку гостинність і щедрість щодо учасників Зустрічі з Папою. Часто СДМ стають початком дружби між молодими людьми різних країн, яка може тривати роками. Як приклад такого твердження був приїзд групи волонтерів СДМ з Варшави до Бурштина 1-3 вересня 2017 року.

Восьмеро молодих людей під керівництвом о. Андріана, сальваторіанця, приїхали зранку 1 вересня до Львова. Увесь день вони провели у цьому історичному місті: відвідали центр, побували на Високому замку, побачили катедру Святого Юра і помолилися біля могили митрополита Андрея. На вечір поїхали до Бурштина, де перебували у монастирі сестер Воплоченого Слова. Того ж вечора мали нагоду познайомитися зі спільнотою контемплятивних сестер, почути про їхнє життя, разом поспівати.

Наступного дня група відвідала музей “Давній Галич” у с. Крилос, помолилася до Крилоської Богородиці, піднялася на Гору мучеників у с. Микуличин, пізнала історію підпільної церкви з розповідей о. Івана з підпільної семінарії у Дорі, побувала у домах милосердя сестер Воплоченого Слова і повечеряла у їхньому Новіціаті у Крихівцях. Дійсно, рух був дуже інтенсивний, але молодь залишилася задоволеною і збагаченою почутим та побаченим.

У неділю, в останній день перебування у Бурштині, молоді люди ознайомилися з цікавими місцями м. Бурштин, взяли участь у Божественній Літургії у церкві свмч. Йосафата, відвідали спільноту “Карітас”, де познайомилися з людьми з особливими потребами, обідали у монастирі разом з членами “Молодої Просвіти”, молоддю Воплоченого Слова зі Стрия (яку минулого року приймали у Варшаві разом з бурштинцями), представниками місцевої влади.

Гості висловили вдячність господарям за гостинність, обмінялися подарунками, а також підтвердили своє бажання продовжити започатковану дружбу і надалі.

Батько однієї з дівчат, п. Марцін Пжеціжевский, журналіст Католицької інформаційної агенції зі значним досвідом праці, сказав, що вважає себе великим прихильником Греко-Католицької Церкви, дуже шанує її мучеників і вважає Україну найважливішим місцем у світі на сьогоднішній день, адже саме тут іде відстоювання християнських цінностей, на яких була заснована Європа.

Ми дякуємо Богові та святому Папі Івану-Павлу ІІ, який започаткував Світові зустрічі молоді, за такі плоди. Нехай ця дружба між польською та українською молоддю укріпляється надалі і буде прикладом тих справжніх християнських відносин, які так потрібні сучасному світу.

 

Сестри Чернечої родини Воплоченого Слова, Бурштин