Події

Папа Франциск до молоді

25 Січня, 2019

Sample

Папа Франциск закликав молодь бути майстрами та будівничими культури зустрічі

Святий Отець прибув на поле Матері Божої Старшої (Cinta Costera) в 17.00 за місцевим часом. Під спів гімну підійшов до подіуму та привітав молодь. Разом з ним знаходились п`ятеро молодих людей з різних континентів. Папу привітав архієпископ Панами, José Domingo Ulloa.

Архієпископ подякував Святішому Отцю за надання Панамі та всій Центральній Америці організацію Світового дня молоді, “завдяки якому багато молодих людей з цього регіону, особливо тих, котрі зазнають відчуження та бідності, могли відчути досвід зустрічі з іншими, поділитися своїми мріями, планами та викликами”

Від імені всього паломницького народу Панами він запевнив, що під час свого перебування в цій країні Франциск зможе «відчути тепло і радість живої віри, підтриману багатьма священиками, дияконами, чинцями, але особливо мирянами» місцевої католицької церкви. “Панама вітає вас з відкритими серцями і руками”, – підсумував архієпископ Уллоа.

Потім Папу вітали молоді пари, що представляють різні континенти. Їхня презентація супроводжувалася барвистою процесією прапорів країн, з яких учасники 34-го Всесвітнього дня молоді прибули до Панами. У свою чергу відомі панамські спортсмени вийшли з прапорами своєї батьківщини. За ними молода пара подарувала Френциску подарунок – стулу, вишиту індійськими візерунками.

Молодь представила небесних покровителів СДМ 2019: св. Івана Павла ІІ, св. Хуан Дієго, св. Роза із Ліми, св. Джованні Боско, бл. Марія Ромеро, св. Хосе Санчес дел Ріо.

святий Отець розпочав Літургію, під час якої був прочитаний уривок з Євангелії про чудо в Кані Галилейській. В своїй проповіді Папа Франциск зазначив, що Світові Дні Молоді не  хочуть бути  тільки розвагами, навпаки, ми хочемо знову відкрити і пробудити з вами постійну новизну і молодість Церкви, відкрившись новій П’ятидесятниці. Умовою для цього є  – слухати себе та один одного, даючи свідчення через служіння.

Папа Франциск нагадав, що приїзд до Панами означав для багатьох молодих людей велику кількість жертв, щоб зустрітися і «стати справжніми майстрами і будівельниками культури зустрічей». «Вашими жестами, поглядами, бажаннями і, перш за все, вашою чутливістю, ви заперечуєте і оскаржуєте всі ті заяви, які намагаються створити поділи, виключити і ліквідувати тих, хто « не схожий на нас ». Це пояснюється тим, що ви відчуваєте, що «справжня любов не терпить лише відмінностей, але гармонійно поєднує їх у вищу єдність» Навпаки, ми знаємо, що батько брехні віддає перевагу розділеним і сварливим людям, ніж людям, які навчаються працювати разом », – сказав Святіший Отець.

Папа зауважив, що “культура зустрічі – це заклик і запрошення мати сміливість підтримувати спільну мрію”.

Fot. ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

За матеріалами https://ekai.pl/franciszek-do-mlodych-badzcie-mistrzami-kultury-spotkania/