Події

ПАПА ДО СПОРТСМЕНІВ-АМАТОРІВ: ЧЕСНА ГРА ВЧИТЬ ЖИТИ

17 Квітня, 2019
Звертаючись до представників «Національної ліги любительського футболу» Італії, Папа Франциск зазначив, що спорт вчить нас пам’ятати про власні цілі, втілювати в життя дух солідарності та уваги до ближніх.

Світлана Духович – Ватикан

У понеділок, 15 квітня 2019 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції представників італійської «Національної ліги любительського футболу» з нагоди шістдесятої річниці її заснування. До ліги входять понад 12 тисяч різних футбольних об’єднань, включно жіночі футбольні команди та команди пляжного футболу, нараховуючи понад мільйон членів, яких об’єднує велике захоплення футболом.

Щодня вправлятися у визначенні власних цілей

Звертаючись з промовою до присутніх, Святіший Отець зазначив, що сучасний культурний контекст спонукає людей постійно поспішати, пропонуючи дедалі нові стимули, які спустошують душу. В такому контексті, за словами Папи, важливо не втрачати з поля зору власні цілі, щодня їх відновлюючи, аби чітко усвідомлювати куди прямуємо й на що витрачаємо свої сили. І спорт на цьому шляху є найкращою школою, бо він вимагає тренування й рішучості, терпеливості й готовності приймати поразки, готовність співпрацювати з іншими, а також вміння бути радісними й позитивними.

Складові гри – пошана до правил і радість від зустрічі

Наступник святого Петра послався на науковий трактат «Homo Ludens» (1938) нідерландського історика й культоролога Йогана Гейзинга, в якому автор досліджує значення гри в розвитку цивілізації, зазначаючи, що всім ссавцям притаманна, свого роду, театральна гра, в якій учасники гри змагаються між собою за чіткими правилами, не завдаючи шкоди один одному. Отже, гра, за словами Папи, завжди перебуває на межі «серйозності й несерйозності», поєднуючи пошану до правил з радістю від перебування разом. У цьому контексті, він закликав любителів футболу завжди зберігати цю радість від гри, передаючи її іншим і усвідомлюючи, що їхнє ставлення до спорту є прикладом для інших.

Останні будуть першими

Святіший Отець закликав представників «Національної ліги любительського футболу» втілювати в суспільному житті дух солідарності й уваги до людей, що є основними цінностями цієї організації. Це означає чинити так, як під час гри: подати руку тому, хто впав, чи поранився, не висміювати того, хто програє, розуміти, що змагання ніхто не починає наодинці, «і в суспільстві ми також можемо спастися лише разом». Він наголосив, що Христові слова про те, що «останні будуть першими» (пор. Мт 20, 16), не означають, що потрібно намагатися програвати, а треба любити те, що робимо, і робити все з добрим наставленням до людей і до обставин.

https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2019-04/papa-do-sportsmeniv-amatoriv-chesna-gra-vchyt-zhyty.html