Події

ПАЛОМНИЦТВО-СЕМІНАР ВЧИТЕЛІВ ДО БЕРДИЧІВСЬКОГО САНКТУАРІЮ

25 Листопада, 2019
23 листопада 2019 року до Всеукраїнського cанктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві з традиційним паломництвом прибули вчителі, вихователі та працівники освіти. Організатором цьогорічної прощі був отець Вальдемар Павелець SAC з Житомира.

У паломництві взяли участь понад 60 освітян із Житомира, Коростишева, Рівного, Умані, Харкова, Довбишу, Яблонного, Соколова, Тетірки, Любару та Києва. Також приєдналися до паломників освітяни з Бердичева.


Паломництво-семінар проходив під гаслом «Виховувати-товаришувати».  На початку у залі святої Терези учасників привітали – організатор паломництва Вальдемар Павелець SAC та настоятель бердичівського санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD.


Першу конференцію у рамках паломництва на тему: «Вчитель від Бога. Вихователь у Божому плані» проголосив отець Міхал Воцял SDB, капелан Християнської школи «Всесвіт» у Житомирі.


Наступну конференцію для учасників паломництва на тему: «Вчитель-християнин в освітньому середовищі: виклики та можливості» виголосив Юрій Решетніков, заступник голови Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України у справах співпраці з церквами та релігійними організаціями. Він розкрив перед слухачами можливості, яке дає чинне законодавство України вчителям державних закладів освіти в плані викладання предметів духовно-морального спрямування.


Далі у храмі відбулося поклоніння Пресвятим Дарам та молитва святого Розарію в намірах учнів та вихованців.


Центральною частиною зустрічі стала Святу Месу, яку очолив єпископ Віталій Кривицький SDB, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії у співслужінні зі священниками, які прибули разом з вчителями, вихователями та працівниками освіти зі своїх парафій.


У проповіді єпископ Віталій підкреслив важливість передавання вчителем не лише набору знань, сухих фактів, а й навчання аналізувати, мислити; заохотив не сприймати своє вчительське служіння як чітко виконану і визначену працю, за яку отримую гроші (і не так багато грошей). Підкреслив, що потрібно виходити за рамки, які диктують інші, уникати бажання робити щось “бо інші так роблять”.

“Хотів би сьогодні, щоб у цьому санктуарії, до якого ми прибули у паломництві, замислились над певними ситуаціями, що відбуваються у нашій державі загалом, але так само придивились би до тих осіб, які є поруч з нами на щодень”, – заохотив єпископ Кривицький. Він наголосив на необхідності “інвестування” в учнів, підопічних, вихованців, формувати їх до вміння визнавати свої помилки, жалкувати за них, виправлятись, бачити вихід з будь-якої ситуації. “Щоб наші вихованці завжди знали, що є Бог, Який є Богом не мертвих, а живих; Він готовий прийняти покаяння людини і повернути її на дорогу вічного життя. Дай нам Боже, самим не забути про це, про цей вектор вічного життя”, – підсумував проповідник.


Після Літургії паломники пообідали й повернулися до залу святої Терези, де відбулася презентація програми предмету «Основи сім’ї» її автором, одним із провідних фахівців з питань сім’ї, доктором філософських наук, співавтором законопроектів у галузі державної сімейної політики, а також засновником фонду “Сім’я” Андріана Буковинського.

Завершальною у програмі паломництва-семінару стала підсумкова зустріч, під час якої було свідчення, ділення та обговорення планів на майбутнє.

Максим Железницький

kmc.media