Події

ПІД ЧАС СИНОДУ “МОЛОДЬ, ВИРА ТА РОЗПІЗНАННЯ ПОКЛИКАННЯ” МОЛОДЬ ЗАДАЄ ПИТАННЯ ПАПІ

09 Жовтня, 2018

Під час Синоду  6 жовтня молодь передала свої запитання Святішому Отцю:
1. Ми молоді і  живемо занурюючись в суспільство, яке є галасливим, повним пропозицій та проектів. Ми вважаємо, що нам потрібні час і простір, щоб знайти самих себе. Як нам знайти себе, щоб ми могли по-справжньому вирости серед таких різних голосів?

2. Мій близький друг був відчайдушним і вчинив самогубство. Багато з наших ровесників доходять до такого моменту, коли ранять себе, піддають своє життя різним випробуванням. Часто така поведінка є результатом травм, утисків, та психічних страждань. Як допомогти їм виявити цінність життя?

3. Я родом з Чехії і приймаю участь в політиці, яку намагаюсь переживати як допомогу іншим.  Однак навколо мене я бачу так багато дорослих політиків, які є корумповані, які жертвують все, навіть свої сім’ї, за владу. Як я можу в даній ситуації жити згідно свого покликання?

4. Ми, молоді, шукаючи працю, змушені приймати такі пропозиції, які  суперечать нашим цінностям, але дають нам можливість вчитися та працювати. Як нам не втратити ці цінності?

5. У суспільстві, де кожен думає тільки про себе, де мрії людей скеровані більш на відокремлення, де люди бажають [відповідного] статусу або професійного визнання, як ми можемо бути небайдужими до соціальної нерівності, до тих, хто самотній, хто в тіні?

6. Як подолати поширений сьогодні менталітет, який бачить в іноземці, в іншому, мігранті небезпеку, зло, ворога, якого повинні позбутися?

7. Ми покоління мілленіум, отримуємо інформацію і ділимося нею на льоту, використовуючи соціальні мережі. Ця інформація іноді корисна і правдива. Але вона також може завдавати непоправної шкоди. Про які критерії ми повинні пам’ятати використовуючи нові технології?

8. Я родом з Пакистану, країни, де християни піддаються дискримінації. Святіший Отець, що робить Церква, щоб допомогти молодим християнам, які живуть в таких країнах, як моя?

9. Сьогодні багато молодих людей, з якими я зустрічаюся, далекі від Церкви, і їх світогляд схожий до печерних людей, які більше зацікавлені в влади і грошах, ніж в тому, щоб приносити користь. Ми зустріли інші якості в Церкві, яка здатна жертвувати, яка прийнятна для всіх. Як ми можемо включитися в зміну цього образу Церкви, який є негативний і сумний?

Молоді люди прочитали питання під час зустрічі, що проходила за участю Папи Франциска та отців Синоду з проханням відповісти на них в ході Синоду.

“Відповіді будуть надані отцями Синоду. Бо якщо я зараз відповім, я скасую Синод. Відповіді повинні виходити від всіх після наших роздумів, обговорень, і, перш за все, повинні надаватися без страху “, – сказав Папа Франциск в своїй промові, яку він виголосив у кінці двогодинної зустрічі, заповненого свідоцтвами молодих людей.

З матеріалів ekai.pl