Події

Новий фільм Мартіна Скорсезе «Silence» (Мовчанка)

28 Вересня, 2016

Новий фільм Мартіна Скорсезе «Silence» (Мовчанка), який розповідає про переслідування християн в Японії у ХVІІ столітті, буде прем’єрно показаний 24 грудня цього року, напередодні Різдва за григоріанським календарем.

shotimg57815_1

Фільм є екранізацією роману «Мовчанка» японського католицького письменника Сюсаку Ендо (1923-1966). Твори цього письменника свого часу були шоком для японського суспільства, оскільки розповідали про японське суспільство і культуру з перспективи японських католиків – релігійної меншини. Роман «Мовчанка» вийшов у світ у рік смерті автора – в 1966 році. Це найвідоміший роман цього автора. У ньому описуються події початку ХVІІ ст., коли японські володарі вирішили повністю знищити християнство в Японії.

Головним героєм книги є молодий португальський єзуїт, який погодився пробратися в Японію, щоб довідатись, чи насправді о. Крістовао Феррейра відрікся від християнства. Феррейра – історична особистість. Він був місіонером у Японії, був заарештований і мучений. Зрікся християнства, став буддистським монахом і писав трактати проти християнства.

У романі о. Родріґес і ще один єзуїт – о. Франціско Ґаррпе потрапляють до Японії у 1638 році. Ситуація жахлива. Католики переховуються, а тих із них, кого влада викриє, змушують топтати зображення Ісуса. Якщо відмовляться таке чинити – на них чекає жахлива смерть.

Головну роль у фільмі грає Андрю Ґарфілд, відомий виконанням головної ролі у фільмі «Чудесний Спайдермен». У фільмі також грає ірландський актор Ліам Нісон, який нещодавно прийняв активну участь в антикатолицькій кампанії за легалізацію абортів в цій країні. Він грає Крістовао Феррейру – єзуїта, який відрікся християнської віри.

Ендо у своїх творах прагнув показати, що Бог не прийшов знищити терпіння вже і зараз, а прийшов для того, щоб терпіти разом з людьми. Тому залишається запитання: наскільки Мартіну Скорсезе вдалося у своєму фільмі вловити цю суть творів Ендо?

Без сумніву Скорсезе – великий митець, але його ставлення до католицтва є двояке: він виріс у побожній католицькій сім’ї, але пізніше відрікся від практикування віри, проте про самого себе він заявляє, що в культурологічному сенсі він і надалі залишається католиком.

Проте не слід забувати, що саме Мартін Скорсезе зняв фільм «Остання спокуса Христа» (за романом Ніколи Казантакіса), який є чистим богохульством у своєму висвітленні особи Ісуса. Чи «відкупиться» Скоресезе побожним фільмом від свого богохулення, світ довідається менш як за пів року.

shotimg52824_1

 

У ролях: Эндрю Гарфилд, Адам Драйвер, Лиам Нисон, раніше знімався у фільмі “Царство небесне” (2005), Кьяран Хайндс