Події

Молодь Одеси — за здоровий спосіб життя

03 Липня, 2017

Яскраве сонце і теплий вітер, дитячий сміх і позитивні емоції — все це було 23 червня 2017 року на урочистому заході підведення підсумків інтенсивного тренінгового курсу для підлітків щодо формування навичок здорового способу життя, ефективної комунікації, розвитку лідерських якостей. З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися: Директор РМ «Карітас-Спес Одеса» отець Петро Росохацьки і Директор Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Олена Петрівна Китайська. П’ять днів — з 19 по 23 червня — Дитячо-молодіжний Центр Розвитку «Дім Надії» Релігійної Місії «Карітас-Спес Одеса» приймав у себе 30 підлітків у віці від 11 до 16 років. Захід був організований за підтримки Одеської міської ради в рамках реалізації «Програми вирішення пріоритетних соціальних проблем міста Одеси в 2017 році» на умовах виконання соціального замовлення. Всі ці дні на майданчику Центру проходили тренінги, веселі конкурси та спортивні змагання, а здорова їжа і дружнє спілкування підлітків зміцнило їх уявлення про позитивний імідж здорової людини.

У рамках програми були заплановані та проведені тренінгові заняття по ознайомленню з основами профілактики соціально-значущих захворювань; практичні заняття зі створення інформаційно-просвітницьких матеріалів (буклетів); психологічні практикуми з розвитку ефективної комунікації в підлітковому середовищі та лідерських якостей; заняття з арт-терапії в студії гончарного і художнього мистецтва; презентація театралізованих постановок по популяризації здорового способу життя та заходи щодо профілактики асоціальних явищ в молодіжному середовищі. Тренінги та заняття проводили досвідчені, з багаторічним стажем, психологи і педагоги «Карітас-Спес Одеса». Найбільш незабутнім став останній день, коли прозвучали фанфари і запросили всіх на свято «Здоров’я, Спорту і Успіху»! Хлопці проявили велику активність і показали, що вони добре проінформовані в питаннях негативного впливу асоціальних явищ на організм людини. Молодша група показала театралізоване дійство в формі казки на новий лад «Колобок — спортивний бік». Казка наочно продемонструвала дітям згубний вплив шкідливих звичок на організм, а також роль спорту в житті. Колобок зміг своїм прикладом показати і переконати Зайця, Вовка і Ведмедя вести здоровий спосіб життя, робити зарядку і вживати правильні продукти. З ним погодилася і Лисиця-модниця… Втіленням здоров’я завжди вважалася молодь, адже вона сповнена життєвою енергію та бадьорістю. Яскравим і барвистим вийшов виступ старшої групи, яка активно агітувала і закликала боротися за здоровий спосіб життя! Прапори, полотна тканини та цікаві хореографічні постановки допомогли дітям довести всім присутнім, що молодь Одеси зробила правильний вибір! І в кінці свята кожна дитина, кожен учасник тренінгового курсу отримав іменний Сертифікат, футболку і звичайно знання по формуванню навичок здорового способу життя. Цей чудовий день діти провели активно і позитивно, і кожен відчув себе членом великої і дружної сім’ї, в якій панує дружба і взаєморозуміння.

Враження дітей по закінченню тренінгового курсу «Здоров’я, Спорт і Успіх»: «Це були найкращі п’ять дні, адже я дуже весело та цікаво провела час!» — Олександра, 11 років. «В світі є дуже багато захворювань, які можуть нас спіткати в будь-яку хвилину. Але за допомогою цих тренінгів я тепер знаю, як можна від них застерегтись!» — Богдан, 14 років. «Мені надзвичайно сподобалося на цих заняттях, адже я познайомився з новими друзями, навчився працювати в команді, а також відкрив в собі нові таланти». – Владислав, 14 років.