Події

МАРШ НА ЗАХИСТ ЖИТТЯ ТА СІМ’Ї

09 Червня, 2019

8 червня 2019 року центральними вулицями столиці пройшла багатотисячна Хода на захист прав дітей та сімей, повідомляє Поклик Медіа.  Організатори заходу — Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка вже четвертий рік поспіль збирає громадян з різних куточків України, щоб засвідчити свою просімейну позицію.

З 10:00 до 11:00 у парку ім. Тараса Шевченка у той час, коли містяни та гості столиці збирались на початок Ходи, зі сцени лунали спів та вітальні слова ведучих. Навколо були облаштовані фотозони, пропонувались капелюхи з логотипом заходу та безкоштовні пляшки з водою.


Після невеликого концерту та свідоцтв про народження дітей, на сцену піднялись всі учасники ВРЦіРо.

Михайло Паночко, старший єпископ Церкви Християн Віри Євангельської, звернувся до учасників заходу від імені Ради, задекларувавши чітку просімейну позицію та озвучивши цілі Ходи.

Далі ведучі попросили учасників формувати колону, взяти транспаранти чи кульки у руки та вирушати за маршрутом.

Колона, попереду якої йшли представники основних конфесій та деномінації, депутати та міжнародні посадовці, рушила до вулиці Хрещатик.

Хода була яскраво прикрашена українськими прапорами, гаслами просімейних організацій та жовто-блакитними кульками.

Супроводжували учасників Ходи декілька поліцейських машин, які забезпечували безперешкодний прохід проїжджими частинами міста.

З гучномовців лунали пісні, присвячені родинам, батькам, подружжю чи Україні, та час від часу короткі звернення представників духівництва.

Кінцевою точкою маршруту стала площа Конституції, де після виступу музичної групи “Кана” слово взяв єпископ Української Православної Церкви Епіфаній.Далі на сцену запросили для нагородження найстарших та наймолодших учасників Ходи. 2-місячний Давид став переможцем у номінації наймолодший учасник, разом з батьками та 8 братиками та сестричками він вперше “відвідав” подібний захід.

Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк нагадав присутнім про ті виклики, перед якими сьогодні стоїть українське суспільство та сім’я загалом. Серед них він виділив наступні: відсутність державного органу, що захищає інститут сім’ї, демографічна криза, заохочення до абортів, відсутність підтримки молодих сімей, сурогатне материнство.
Головуючий у ВРЦіРо Віталій Кривицький під час своєї промови висловив щирі слова подяки Богу та всім учасникам Ходи, повівши присутніх у молитві “Отче наш”.Після цього часники Ходи приєднались до співу молитви за Україну, а в небо діти випустили білосніжних голубів.  Далі віряни мали можливість насолоджуватись концертом та спілкуванням один з одним.

Відразу по закінченню Ходи головуючий ВРЦіРо Віталій Кривицький написав на своїй сторінці у фейсбук: “Дякую Богу за чудовий день! Дякую всім хто долучився до організації та участі у Всеукраїнській Ході за права дітей та сімей! Був радий бачити лідерів сімейних служінь, чотирьох іноземних послів, українських просімейних політиків, членів організацій, для яких сім’я, це не пусте слово. Нехай сьогоднішня подія стане ще одним кроком до того, щоб сім’ї в Україні були міцними й Богом благословенними!“.

“Зберегти життя!” Києвом пройшла багатотисячна Хода