Події

Міжнародна зустріч “З Кракова до Панами. Синод подорожуючий з молоддю”

18 Квітня, 2017

З 5 по 9 квітня, у Римі відбулась Міжнародна зустріч “З Кракова до Панами. Синод подорожуючий з молоддю”. Головною метою якої було почути голос молоді з усього світу.

Кожного дня була своя тема для обговорень: почали з СДМ у Кракові, потім обговорювали документ Синоду і на закінчення – презентація СДМ у Панамі. Перед учасниками виступали представники комітету організаторів СДМ у Кракові на чолі з кард. Дзівішем, генеральний секретар Синоду Єпископів кард. Лорензо Балдісері, єп. Фабіо Фабене – секретар синоду Єпископів, представники комітету СДМ у Панамі та ін.

Під час своїх промов кардинали, єпископи, відповідальні за роботу з молоддю робили акцент на тому, що молодь це не тільки майбутнє Церкви але і її теперішнє, що не можна дивитися на молодих людей як на відокремлену «недозрілу» частину суспільства. Саме тому Синод Єпископів під час підготовки до Синоду присвяченому молоді та розпізнаванню покликання запрошує молодь до співпраці.

На зустрічі були присутні делегати з 103 країн світу та 40 міжнародних рухів. Представниками з України були о. Міхал Воцал SDB, заступник Комісії душпастирства молоді РКЦ в Україні, Роман Демуш представник ГКЦ та Волинська Анастасія представник молоді.

Ми мали можливість у групах обговорити попередній документ Синоду, після чого були сформовані звіти, які будуть братися до уваги під час формування остаточного документу Синоду.

На закінчення роботи конференції мали змогу зустрітися з Папою Франсиском ввечері суботи на чуванні в Базилиці Санкта Марія Маджоре та бути на Святій Мессі в Пальмову неділю на площі Св. Петра.

На завершення хочу додати тільки декілька слів власних вражень від зустрічі. Не менш важливою частиною програми, були також вільний час на спілкування один з одним. Ми, молодь, змогла побачити і почути реальний досвід життя та віри молодих людей в різних країнах, на різних континентах.

Протягом цих днів можна було відчути, як Святий Дух діє в кожному з нас, як єднає нас всіх таких різних у Свою Церкву.

Маю надію, що той досвід, який ми набули в Римі, не залишиться тільки текстом на папері, постами в Фейсбуці, фотографіями на телефоні, але перейде в щось більше (по секрету скажу, що у Комісії Душпастирства молоді вже є ідеї). Закликаю, перш за все нашу молодь, молитися за один за одного, за наших священників та за нові покликання.