Події

Кому молодь довіряє найбільше?

02 Грудня, 2017

Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, голова Комісії з питань душпастирства молоді, розповів про обмін досвідом із братами греко-католиками у довіреній йому сфері, поділився своїми враженнями від спілкування, а також озвучив, висновки, до яких прийшов, слухаючи доповіді священиків, які працюють із молоддю.

Владика Ян прокоментував спільні реколекції єпископів РКЦ та УГКЦ, а також братню зустріч на їх завершення:
— Щороку на завершення літургійного року ми зустрічаємося і маємо змогу засвідчити єдність нашої Церкви, нашої віри, любові і обмінятися своїми думками та баченням душпастирства. Особливо ми звернули увагу на душпастирство молоді. Відповідальні за молодь обох обрядів представили анкету, яку ми розіслали молоді в Україні, а також тим молодим українцям, що живуть зараз закордоном. Молодь могла висловити свою думку на різні теми. Папа хотів, щоб свою думку висловила не лише віруюча молодь, яка ходить до Церкви, але також і не пов’язана із Церквою, або та, що належить до інших релігій. Папа відкритий на голос цілого світу. Молодь має відкриту точку зору, є креативна і відповіді були дуже цікаві. І ми мали змогу почути голос молодих людей, який особливо зазвучить наступного року під час Синоду. Цікава річ, як Святий Престол, перед Синодом дослухається до голосу народу, молоді, священиків і має цілісний образ того, як на сьогоднішній день виглядає ситуація із молоддю. І для нас це також цікаво, і знаємо, що Святіший Отець також буде задоволений, що ці відповіді озвучують те, що мають у своїх думках, серцях та бажаннях. Думаю, що у майбутньому, у адгортації ми побачимо відповідь Святішого Отця на голос молоді.

Також єпископ розповів про перші результати опитування молоді. Як виявилося, в ієрархії авторитетів молодь батька поставила на третє місце, а священика — на друге:
— Молодь шукає авторитетів і хоче бачити людей, які вірять у те, що проголошують і реалізовують це у своєму житті: чи то священик, чи єпископ, чи політик. За такими людьми вони готові піти, навіть якщо це буде важко, навіть якщо на шляху буде багато перешкод та випробувань, вони готові на все – навіть пробивати головою стіну і йти за тим, хто веде. Для мене особисто дуже промовистою була відповідь на за питання: «Хто для вас авторитет є серед найближчих?». Молодь поставила на перше місце маму, потім — священика, а тоді — тата. І це також заклик від молоді, яка очікує від батьків більшої участі у своєму житті. Тато, який займає третє місце – це червона лампочка для батьків, прийшов час віднайти харизму свого батьківського служіння. Але також це і заохочення для хлопців, що брали участь у цьому анкетуванні, щоб у майбутньому вони стали такими батьками, які будуть разом на першому місці. Молодь — у пошуках правди і дуже чітко це демонструє.

Нагадаємо, у Брюховичах, неподалік Львова, триває 49 пленарне засідання Конференції єпископів РКЦ.

 
Джерело: CREDO