Події

КОМІТЕТ ВР ПОВТОРНО РОЗГЛЯНЕ ПРАВКИ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ 0931

17 Грудня, 2019

У вівторок парламент не буде розглядати резонансні зміни в сфері протидії дискримінації, які збурили релігійну спільноту.  Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець попросив Голову Верховної Ради зняти законопроект № 0931 з порядку денного найближчого засідання парламенту для повторного обговорення на Комітеті.

Про це він заявив у понеділок, 16 грудня, під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Я ПРОШУ 0931 ЗНЯТИ З РОЗГЛЯДУ ЦЬОГО ТИЖНЯ, ТОМУ ЩО ПІСЛЯ ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ДО НАС НАДІЙШЛИ СОТНІ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН, ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ. МИ ХОЧЕМО ДОДАТКОВО ОБГОВОРИТИ ЦЕ ПИТАННЯ У СЕБЕ В КОМІТЕТІ І ПОТІМ ВИНОСИТИ НА ГОЛОСУВАННЯ.

Однак поки не відомо, чи буде Комітет створювати робочу групу за участі представників релігійних організацій, медіа та інших професіональних спільнот з метою врахування їхніх зауважень.

Саме на необхідності ґрунтовного доопрацювання законопроекту № 0931 наголошувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. Напередодні Комітет відхилив усі поправки, спрямовані на захист свободи совісті та свободи вираження поглядів, що обурило релігійну спільноту.

Також Громадська рада при Державному комітеті України з питань телебачення та радіомовлення звернулася до Верховної Ради з закликом направити на доопрацювання законопроект № 0931, положення якого можуть загрожувати свободі вираження поглядів і переконань, а також об’єктивній журналістиці.

Як стало відомо ІРС, незважаючи на тимчасове зняття законопроекту з розгляду, віруючі з різних регіонів України і представники низки медіа спільнот вирішили все одно провести мітинг біля стін Верховної Ради у вівторок, 17 грудня, о 9:00 з вимогою врахувати їхні зауваження.

Нагадаємо, що під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій Президент Володимир Зеленський пообіцяв розібратися з законопроектом № 0931, щоб він не став підґрунтям для обмеження конституційних прав громадян на свободу совісті та свободу слова.

 

https://slovoproslovo.info/komitet-vr-povtorno-rozhliane-pravky-do-zakonoproektu-0931/?fbclid=IwAR3NQrZt8tm0svDFYH4qxkgHjbyUPWkESHrP95YgBx1FhBJcBP2XBNpNIv0