Події

Католицький футбол об’єднує парафії з різних міст України

16 Грудня, 2017

Уже протягом кількох років команди римсько-католицьких парафій міст і селищ України беруть участь у спортивних змаганнях. Особливо популярні матчі й турніри з футзалу, покровителем яких організатори найчастіше обирають святого Йоана Павла ІІ, великого шанувальника спорту.

Турніри під покровительством святого Йоана Павла ІІ проходять у Городку (Хмельницька область), Бердичеві (Житомирська область) та інших містах України. Іноді команди також збираються для товариських матчів, і саме такі зустрічі 9-10 грудня відбулися у Хмельницькому. У них узяли участь команди юнаків 12–14 років та 15–17 років із Хмельницького: «Fortes» (парафія Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії) та «Сіон» (парафія Христа Царя Всесвіту) – і гості з Бердичева, ФК «Кармель» (Всеукраїнський санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію).

Ідея цих матчів виникла у тренера команди «Fortes» Артема Піддубняка, який за допомогою отців-маріян організував зустріч, під час якої юнаки через гру у футзал прославляли Господа Бога.

«Спаринги для юнаків і дітей у моїй практиці завжди були проблемою. Адже реалії такі, що нині християнський спорт аж ніяк не пріоритетний у роботі з молоддю нашої дієцезії. Сьогодення ставить людей у такі умови, що в багатьох вже не залишається ні моральних, ні фізичних сил на служіння. Це дуже прикро, але це так. Тому хочу дуже подякувати всім, хто займається цією справою, незважаючи на перешкоди. І попросити Господа в молитві про розв’язання цієї проблеми», – розповів Артем Піддубняк.

Початком його підопічної команди «Fortes» стали товариські ігри між парафіями НСПДМ і Христа Царя Всесвіту десь вісім років тому. Артем Піддубняк поділився її історією: «Це були просто матчі між двома парафіяльними командами без якихось назв чи атрибутів. Хлопці збирались і просто грали для задоволення. А офіційно команда була створена перед початком першого дієцезіального турніру. На той час нею опікувався отець Микола Белічев. Потрібно було офіційно зареєструватися, то він обрав офіційну назву – ХФК “Fortes” – і кольори клубу: білий і червоний. Згодом створили й емблему клубу. Зараз у нас із Божою допомогою є юнацька (15–17 років) і дитяча (до 14 років включно) команди. Стараємося брати участь у всіх турнірах, куди нас запрошують. Будуємо відносини з іншими колективами за принципом взаємоповаги та братерства дитячих спільнот церкви Божої».

«Сіон» був одною з перших парафіяльних футбольних команд Римсько-Католицької Церкви України. Нині цим клубом опікується вікарій парафії Христа Царя Всесвіту у Хмельницькому отець Микола Лучинський. На жаль, він не зміг бути присутній на спарингах своїх підопічних, але його замінив Юрій Карвацький – парафіянин, гравець старшого складу «Сіону», один із керівників спортивного душпастирства Кам’янець-Подільської дієцезії.

«Парафіяльна команда “Сіон” діє з 2010 року. У цих матчах грали наші команди 12–14 і 15–17 років, хоча лише два гравці належали до цих вікових категорій, а решта була молодша. Отець Микола Лучинський, який працює з командою, збирає хлопців раз на тиждень і формує їх не тільки як футболістів, а і як міністрантів. Атмосфера ігор була дружна, до нас приєдналися гості з Бердичева. Це була ідея керівника команди “Fortes” Артема Піддубняка – запросити Бердичів і нас, щоб зіграти матчі та прославити Господа Бога», – сказав Юрій Карвацький.

Пан Юрій детальніше розповів про спортивне душпастирство в Кам’янець-Подільській дієцезії, яке організовує численні турніри з футзалу та волейболу та щорічний Дієцезіальний чемпіонат із футзалу. «Поштовхом було бажання зробити турнір між парафіями. Я тоді ще був значно меншим хлопцем, і мене, можливо, трохи брала заздрість: от юнаки, які грають в ДЮСШ, їздять на змагання, на турніри. А такі, як я, хлопці, які ніколи не займалися футболом, а просто грали – ми хотіли зробити змагання між однодумцями, між католицькими парафіями, серед дітей і молоді. У нас були бажання й підтримка духовних і світських осіб. Це була ідея не когось одного, її реалізовувало багато людей».

Представники команд мріють про повноцінний Всеукраїнський турнір серед римсько-католицьких парафій України. Юрій Карвацький зазначив, що вже є думки щодо його проведення: «Всеукраїнський турнір серед дієцезій – про думаємо давно. Зараз не лише Кам’янець-Подільська, а й Мукачівська дієцезія влаштовує свої чемпіонати. Сподіваємося, що скоро вони відбуватимуться і в Київсько-Житомирській, адже там є священики та світські особи, які цього хочуть».

Футбольній команді «Кармель» із Бердичева – близько п’яти років. Вона з радістю відгукнулася на пропозицію тренера «Fortes» та прибула на матчі до Хмельницького.

Шість матчів, які відбулися в суботу й неділю, пройшли у братерській атмосфері. Футболісти щодня відвідували Служби Божі й молилися перед матчами. Також влаштували цікаву гру – брейн-ринг для команд-учасників.

Представники команд, гравці й організатори впевнені, що католицький футзал в Україні має перспективи розвитку – з допомогою Господа Бога й за підтримки духовних отців і світських осіб. Кожен із них за заступництвом Матері Божої молиться про розвиток цієї доброї справи в Україні.

Максим Железницький