Події

Хмельницька молодь шукала щастя

19 Листопада, 2016

1-13-700x467У суботу, 26 листопада, молодь Хмельницького деканату зібралася на Дні зосередження у парафії Христа Царя Всесвіту у м. Хмельницький. Це був час задуми, час питань і пошуку відповідей, час спілкування та духовного зростання.

Отець Олександр Оріховський розповів CREDO, що саме надихнуло організаторів зустрічі, як минув цей день для молодих людей і на які плоди слід очікувати від таких подій:

— Ідея виникла під час підготовки до участі у Світових днях молоді. Тоді ми також проводили дні зосередження на рівні Хмельницького і я побачив, що для молоді такі зустрічі дуже важливі і цікаві, адже для них це нагода для спілкування, дружби, здобуття нового досвіду. Хоча ми ще не можемо похизуватися тим, що у нас вау як багато молоді, але та, що збирається при парафіях Хмельницького це — і я не побоюсь цього слова — еліта. Це молодь, яка хоче більшого, якій не достатньо лише недільної Меси, вони хочуть спілкуватися, разом молитися, слухати конференції, включатися у дискусії, співати разом і радіти. Коли вони збираються разом – за ними дуже цікаво спостерігати

6-2-700x491

Цього разу нам вдалося зібрати молодь не лише з самого Хмельницького, але і з цілого деканату, а також із Вінницького деканату – о. Микола привіз молодь із Калинівки.

Душпастирі з кожної парафії та світські аніматори готувалися та планували День зосередження, обговорювали план і тему, яка об’єднала би все, що буде відбуватися в якусь цілісну подію. Так виникла ідея присвятити цей день блаженствам. Першу конференцію виголосив о. Микола Мишовський, який говорив про блаженства, як шлях до щастя. Це стало провідною думкою, яка звучала підчас Святої Меси та під час праці в групах.

Плануючи День зосередження, ми зрозуміли, що на призначену дату випадає День пам’яті жертв Голодомору, тому ми завершили нашу зустріч не розвагами, як робимо це традиційно, а більш спокійно, у розмовах про щастя, сенс буття та роздумах про вічне.4-2-700x467

Наша вечірня молитва була у стилі Тезе і ми присвятили її пам’яті жертв Голодомору, просили Господа за тих, хто загинув і за те, щоб це не повторилося ніколи.

До мене вже дійшли перші відгуки та враження учасників і мені приємно чути, що молодь задоволена, просвітлена і сповнена ентузіазмом. Чудово співав хор, у який об’єдналася талановита молодь кількох парафій і створила чудове музичне оформлення.

Загалом, я вважаю, що нам вдалося не лише зібрати молодь на спільну молитву та спілкування, але також дати їм промінь світла та започаткувати систематичні зустрічі такого плану. Маємо ще над чим працювати, але перший важливий крок на рівні деканату зроблено і тепер сподіваємося, що раз на два місяці будемо такі Дні зосередження робити. Плануємо і надалі збирати всіх у Хмельницькому, адже маємо для цього відповідні умови та й доїхати до нас звідусіль доволі просто та зручно. Дякую всім за участь, за свідчення віри і сподіваюся на швидку зустріч.

9-1-700x513

5-1-700x506