Події

ГУМОР ТА ХРИСТИЯНСЬКА ВІРА На підставі Г.К. Честертона та К.С. Льюіса. ГУМОР ЯК ЧИННИК ЗРОСТАННЯ У ВІРІ Частина ІV

07 Серпня, 2019

Люди, які споглядають на реальність з гумором повним віри, можуть легше дистанціюватися від самих себе, вони покірливіші і з гумором відносяться до реальної нікчемності свого життя.

Автор Листів про молитву в черговий раз відсилає нас до молитви як теологічного «місця», де можна відпрацювати таке ставлення. Льюіс пише, що після такої молитви святий Тома висловився про те, що вся його теологія нагадує йому соломинку.
Християнський гуморист – це людина, яка змогла насправді по-християнські перебудувати свої ієрархічні цінності. Він знає, що все, крім Волі Божої, є мало важливим, є порохом і пилом. Він може відсторонитися від власних слабкостей і розуміє яким смішним є людський егоїзм і обумовлене цим все більше обурення до буття.
Гумор вчить також відсторонюватись від власності. Він показує яким смішним є претензії людини мати чого що-небудь в абсолютному сенсі. Гумор допомагає побачити все в перспективі дару та жити, розуміючи, що не маємо нічого, чого б ми не отримали.
Льюіс характеризує таке ставлення словами Баламута, одного з чортів: «Весь жарт полягає в тому, що слово «моє» в його повному значенні не може вживатися людиною ні в чому. Зрештою, або наш Отець, або Ворог скаже «моє» кожній існуючій речі, і зокрема кожній людині ».

(о. Mіхал Воцял „Роль гумору в християнській духовності на підставі творчості Г.К. Честертона та К.С. Льюїса. Варшава, 2005)