Події

ГУМОР ТА ХРИСТИЯНСЬКА ВІРА На підставі Г.К. Честертона та К.С. Льюіса. “ЧИ БОГ МАЄ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ?» ЧАСТИНА XIII

14 Жовтня, 2019

У першому томі Хронік Нарнії, великий лев Аслан (персоніфікація Ісуса Христа) дає себе вбити Білій Відьмі (персоніфікація зла), як жертва за одного з людей – Едмунда. Сцена, яка потім відбувається найхарактерніша в цьому циклі. Біля мертвого лева чувають в ночі двоє дівчаток (сестри Едмунда). Коли надходить ранок, Аслан вертається до життя. Подібність до євангельського воскресіння напрошується само собою. Коли Аслан заспокоїв перший острах дітей та переконав, що не є духом, настає вибух радості, що виражається в звичайній гонитві
— Ох, діти, — промовив лев. — Чую, що вертається до мене моя силонька. Ану. дівчатка, доганяйте! Відновлені відносини між Богом і людиною виражаються в безтурботності та спонтанності.

В іншому місці цей зв’язок формується досить особливим чином. А саме, бажаючи познайомитись з гномом, який не вірив у його існування, Аслан наказав йому підійти, потім стрибнув та кинув його у повітря двічі, таким чином, щоб він не поранив себе. Потім він поклав гнома на землю і запропонував йому дружбу.

Приписування Богу цих вищевказаних якостей, може пробуджувати голоси протесту. Вони, ймовірно, будуть боронити повагу та серйозність представлених тут питань. Адже саме це є важливим. Однак, вони будуть слабнути, коли ми усвідомимо, з якою повагою Бог ставиться до людини. Як сильно це Його турбує. Остатній доказ – це Голгота. Чому виникають такі протиріччя? Чому розіп’ятий Бог, не може бути Богом граючим з людиною, Богом, повним несподіванок і фантазії? Католицька доктрина говорить: hominis ad maiorem Dei gloriam creatio ex nihilo.
Тому, оскільки ми створені для Його слави, це означає, що крім інших цілей, людина була створена і для Божого бачення.

(о. Mіхал Воцял „Роль гумору в християнській духовності на підставі творчості Г.К. Честертона та К.С. Льюїса. Варшава, 2005)