Події

Душпастирство молоді в Україні: рік після молодіжного Синоду

11 Листопада, 2019

Інтерв’ю з отцем Міхалом Воцялом, відповідальним за молодіжне душпастирство.

Світлана Духович – Ватикан

Минуло трохи більше року від завершення Синоду Єпископів, присвяченого молоді, що проходив у Ватикані від 3 до 28 жовтня. Про втілення в життя напрацювань цього Синоду, про ознайомлення української молоді з Апостольським Напоумленням «Christus vivit» та про виклики, що стоять перед душпастирсвом молоді, ми спілкуємося в телефонному інтерв’ю із Заступником Голови Комісії у справах душпастирства молоді Римо-Католицької Церкви в Україні отцем Міхалом Воцялом.

Отець Міхал ділиться, насамперед, думками про те, яким чином молодіжний Синод, що рік тому відбувся в Римі, вплинув на душпастирську діяльність молоді в Україні:

Від 18 до 19 жовтня у Львові відбувся Форум молодіжних лідерів та душпастирів. Наш співрозмовник розповідає про цю подію, про учасників Форуму та його основну мету:

Чи під час Форуму були прийняті якісь конкретні рішення щодо подальшої душпастирської діяльності серед молоді? Ось що відповідає о. Міхал:

Чи цей Форум є єдиною платформою співпраці РКЦ та УГКЦ у сфері душпастирства молоді?

Сучасний світ ставить перед душпастирством молоді численні виклики. Отець Міхал вказує на знаки надії, що допомагають йому прямувати вперед у цій діяльності:

Один із знаків надії, за словами отця Міхала, полягає в започаткуванні душпастирської опіки молоді в соцмережах. Він розповідає, в чому полягає специфіка цієї опіки.