Події

Дієцезіяльний день молоді у Хмельницькому

20 Серпня, 2017

 

Понад 600 молодих людей з усієї України, а також гості з Польщі з’їхалися 18-20 серпня до Хмельницького, щоби взяти участь у Дієцезіяльному дні молоді. Цьогорічний ДДМ проходить під гаслом «Велике вчинив мені Всемогутній» (Лк. 1, 49) і присвячений 100-річчю Фатімських об’явлень.

«Ключем до зрозуміння і переживання цього дня є Марія, тому що Вона нас надихає», – сказав у коментарі  настоятель парафії Христа Царя, у якій відбувся День молоді, о. Анатолій Білоус. Марія навчає нас, тому що Вона є Слугинею Господньою, також Вона вчить нас особливої краси Бога, Його любові і сили, сказав священик. За словами о. Анатолія, організатори намагалися заохотити молодь брати приклад із Марії. «Сучасні люди мають багато друзів, але ці друзі більше в соцмережах, у Фейсбуці, а справжніх друзів багато немає. І справжнім Другом для молодої людини має бути Господь», – наголосив настоятель.

Участь у Дні молоді брали єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський та єпископи-помічники Радослав Змітровіч і Ян Нємєц. Вітаючи молодь, владика Ян побажав усім плідно пережити цей з’їзд та повернутися додому «вагітними Христом».   Перший день з’їзду молоді був присвячений покаянню. Після урочистого відкриття і привітання відбулася покутна Літургія та сповідь, щоби «глибше ввійти, очиститися і пережити День молоді».

«Просіть про допомогу Святого Духа, щоби побачити свій гріх. Він може нас переконати, – сказав єпископ Радослав Змітровіч. – Саме в сповіді Бог хоче дати нам Свій спосіб життя. Якщо ти все віддаш Йому, то Він дасть тобі можливість любити. Щоби отримати нове життя, треба отримати Святого Духа. Є дві дороги в житі, третьої не дано: це або дорога життя, або дорога смерті. І лише тобі обирати», – сказав єпископ.

Перший день ДДМ завершився Євхаристією, яку очолив єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Ян Нємєц. Під час проповіді владика закликав молодь віддати своє серце Богу. «У кожному серці людини є криниця Якова, де зібрані гріхи, які не можемо собі пробачити, зранення, які не можемо пробачити іншим, місце, в якому нема любові і правди. Але Ісус чекає нас саме там, саме біля тієї криниці. Як колись Він чекав на самаянку, яка прийшла напитися, так зараз Він, наче наречений на свою наречену, чекає саме на тебе. Ісус біля твого серця. Не лякайся! Він хоче дати тобі живу воду, а ти п’єш якийсь бруд. Озирнись назад і подивись на свою історію. Так, ти маєш якісь питання і думки, маєш зранення і проблеми, але це все неважливо. Бо Ісус каже, що Він є біля тебе, був у твоїй історії, і був тоді, коли ти навіть не думав про Його присутність».

Також єпископ говорив про покликання: «Більшість із вас шукають покликання. Може ти покликаний до подружжя? А може ти шукаєш іншої Любові? Любові Ісуса в служінні Йому? Не бійся відати Йому своє життя! Ісус хоче змінити вас, державу, бо майбутнє залежить від Бога. Якщо Він вибрав вас, то саме так хоче змінити Землю. Хіба ти скажеш, що тобі байдуже майбутнє? Ісус зійшов на цей світ, щоб ми жили для інших. Не думай лише про себе, але й за інших», – закликав ієрарх і додав: «Що ж ти зробиш зі своїм життям, коли Бог зустрів тебе біля криниці? Він пропонує тобі Любов, яка ніколи не закінчиться, а смерть лише переведе її у вічність.»

 

За словами дієцезіяльного душпастиря молоді, відповідального за цьогорічний ДДМ о. Миколи Лучинського, «в особливий спосіб хочемо показати молоді через конференції, через зустрічі, через працю в групах про те, що саме Бог є джерелом життя і щастя людини». Крім духовної їжі, організатори подбали також про фізичну. Щодня учасники ДДМ біля храму отримують сніданок-обід та вечерю, приготовані силами парафії. Також велика кількість приїжджих ночує вдома у парафіян. Крім того, на подвір’ї храму розбили наметове містечко, у якому розмістилися охочі, є можливість ночувати у «нижньому храмі».

На ДДМ співає зведений хор із понад 60 осіб під керівництвом Павла Бембенека і Хуберта Ковальського.

19 серпня, конференції для молоді виголосив о. Микола Мишовський на тему «Бог джерело життя і щастя» та о. Микола Лучок OP розказав «Як не змарнувати життя». Євхаристію очолив єпископ-помічник Львівської архидієцезії Едвард Кава. Ввечері відбувся концерт, на якому серед інших виступить новопресвітер о. Микола Бистрицький. Новинкою цьогорічного ДДМ буде «зустріч із пастирем»: у неділю єпископи зустрічалися з молоддю, щоби почути та відповісти на запитання. Це, зокрема, пов’язано із Синодом єпископів на тему молоді, що відбудеться у Римі наступного року.

Фото Віктора Залевського

 
Джерело: CREDO: http://credo.pro/2017/08/188309