Події

“Церква бажає супроводжувати молодь, стати для неї опорою”,-Кардинал Балдіссері

18 Січня, 2017

«Допомогти молодим людям пізнати і прийняти заклик до любові й до життя в повноті» – таким є одне із завдань наступного Синоду Єпископів, присвяченого молоді, запланованого на жовтень 2018 року.ANSA892348_Articolo

Автори підготовчого документу, який був представлений 13 січня 2017 року, пропонують аналіз соціальних і культурних динамік, в яких зростають і приймають різні рішення молоді люди. В ньому також описані основи процесу розпізнавання покликань та центральні аспекти душпастирської праці з молоддю.

Цей документ є своєрідною картою, що має на меті заохотити до пошуків і досліджень, плоди яких можна буде спостерігати після Синоду. Генеральний Секретар Синоду Єпископів кардинал Лоренцо Балдіссері детальніше розповів про це у своєму інтерв’ю для Ватиканського Радіо. Він підкреслив, що перший крок підготовчого процесу до Синоду полягає в тому, щоб, насамперед, представити реальну ситуацію, в якій перебуває молодь, прислухаючись до неї самої. Другий крок – це зосередження на постаті Христа, який є центром усього.

«Церква не пропонує якусь ідеологію, а особу Ісуса Христа», – зазначив кардинал. Він також сказав, що молодість – це важливий момент в житті людини, в якому вона приймає рішення про те, яким буде її життя. Звертаючись не тільки до християнської молоді, але і до невіруючої, та до представників інших релігій, Церква бажає донести їм важливе послання, яке полягає в тому, що для того, щоб мати життя в повноті, вони повинні зробити вибір у своєму житті, і що Церква супроводжуватиме їх в цьому важливому виборі. В цьому контексті покликання потрібно розуміти не тільки як вибір священичого стану чи богопосвяченого життя, але й сімейного стану та анґажування в інші форми служіння суспільству, такі як, наприклад, волонтерська діяльність. «Я вважаю, – зазначив кардинал Балдіссері, – що в цьому процесі вибору, для молоді дуже важливо мати опору, і ми, як Церква, хочемо стати тією опорою».

Далі в інтерв’ю йшлося про те, що дорослі повинні сприймати молодь не тільки як пасивних спостерігачів, але як активних дійових осіб власного життя. «Ми, дорослі, не повинні нав’язувати їм свої ідеї. Ми хочемо провадити їх і донести їм, що життя – це праця, але й, одночасно, радість», – підкреслив Генеральний Секретар Синоду Єпископів. Він також прокоментував уривок з підготовчого документу, в якому йдеться про те, що потрібно міняти підхід до молоді і шукати нові форми її залучення.

Кардинал підкреслив, що молодь дуже швидко розвивається і змінюється, тому дорослим, іноді, важко встигати за ними, і їм залишається тільки осуджувати. «Ми хочемо змінити ці старі підходи, – наголосив він. – Хочемо розпочати новий шлях, який сьогоднішня молодь зможе зрозуміти і яким захоче іти».

На завершення інтерв’ю кардинал Лоренцо Балдіссері зазначив, що майбутній Синод, присвячений молоді, можна розглядати як продовження попереднього Синоду про сім’ю. Власне в пост-синодальному Апостольському напоумленні «Amoris laetitia» Папа Франциск згадує про молодь 36 разів. Цей документ, разом з Апостольським повчанням «Evangelii gaudium», який є програмою всього понтифікату Святішого Отця, є основою розуміння того, що робиться для Синоду, присвяченого молоді.

Нагадуємо, що Папа Франциск написав відкритого листа до всіх юнаків і дівчат з нагоди оприлюднення і представлення у Ватикані «Підготовчого документу» наступного Синоду Єпископів, що буде присвячений молоді.

Джерело – Радіо Ватикану