Події

6-11 ЖОВТНЯ ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ ЕТАП ТРЕНІНГУ «I.Youth Advocate»

28 Жовтня, 2019

“Ніколи не бійтеся підвищувати свій голос за чесність та правду та проти несправедливості, брехні й жадібності. Якби люди у всьому світі … зробили б це, наш світ би змінився”. (Вільям Фолкнер).

За підтримки Ради Європи, Mijarc Europe та Don Bosco Youth-net ivzw в молодіжному центрі Ради Європи в м. Будапешт (Угорщина) 6-11 жовтня відбувся другий етап тренінгу «I.Youth Advocate».

Участь у тренінгу взяли представники з країн-членів  Ради Європи, зокрема Румунії, Болгарії, Угорщини, Франції, Німеччини, Австрії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Мальти, Вірменії, Грузії та України. Метою курсу було ознайомлення з політичним устроєм, стратегіями,  особливостями роботи Ради Європи, Європейського парламенту та Європейської комісії в сфері адвокації прав молоді. Don Bosco Ukraine представляли Анастасія Кур’ята, Євген Голинський та Тарас Довба.

Протягом навчання досвідчені тренери, представники Департаменту молоді РЄ та науковці Німеччини та Австрії провели цикл лекційних занять та групових тренінгів. Їх тематика включала особливості діяльності інституцій Європейського Союзу, відповідальних за захист прав людини та лобіювання інтересів молоді.

Основними питаннями для обговорення стали питання пов’язані з адвокацією молоді а також спільної політики співробітництва в сфері захисту прав людини.

Під час практичних занять всі учасники, розподілені на окремі групи, здійснили аналіз ефективності сучасного законодавства в сфері захисту прав людини, визначали причини та передумови виникнення кризових ситуацій в деяких країнах ЄС, а також наслідки їх впливу на загальну безпекову ситуацію ЄС та поза його межами. Поряд з цим, провідні експерти з питань лобіювання інтересів молоді виступили з презентаціями, в яких детально пояснили механізми функціонування та відмінності роботи Департаменту молоді та Департаменту правосуддя та правового співробітництва РЄ в сфері захисту прав людини.

У результаті проходження курсу всі учасники підвищили рівень поінформованості щодо Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та обмінялися досвідом щодо формування поглядів на сучасні проблеми адвокації молоді. Проведення курсу мало не тільки пізнавально-теоретичне, а й безпосереднє практичне значення, оскільки всі учасники залучалися до формування спільних проектів в сфері захисту прав людини, а також мали змогу поділитися своїми ідеями з приводу адвокації молоді.