Події

ІІІ ТИДЖЕНЬ ВИХОВАННЯ. ТАТО ВДОМА. Діти страждають від наслідків розлучень.

07 Червня, 2019

 

Щорічно мільйони дітей переживають розлучення батьків, і його вплив на життя дітей може мати далекосяжні наслідки, – такий висновок робиться в новому дослідженні.

«Ви коли-небудь спостерігали наслідки розлучення в їхньому житті? Можливо, ні. Тільки при більш масштабному розгляді ви можете явно простежити переваги дітей з повних сімей над дітьми з розлучених сімей», – сказав Патрік Феген, директор Дослідницького інституту шлюбу і релігії (далі MARRI) в інтерв’ю з Baptist Press.

Порівнюючи довгострокові дослідження в усьому світі, Феген і його колега по MARRI Аарон Чечхіл продемонстрували, що розлучення приносить дітям велику шкоду.

Серед американських дітей 47% не досягають 17 років, не переживши якої-небудь сварки в сім’ї (за даними American Community Survey за 2009 рік).

Розлучення може знизити здатність дитини добре діяти в 5 сферах суспільства: сім’я, церква, школа, ринок і керування. Про це свідчать дані дослідження MARRI (опубліковані в січні).

Діти, які виросли в повній сім’ї, менш схильні до того, щоб:

– Вважати своїх батьків не люблячими;
– Вступати в сварку з кимось із членів сім’ї;
– Брехати, псувати або красти шкільне майно;
– Ображати когось, напиватися чи прогулювати уроки;
– Вступати у сексуальні контакти до 14 років і вагітніти до шлюбу.

Дитина з повної сім’ї має більше шансів на те, щоб:

– Мати високі позначки;
– Закінчити коледж;
– Не стати ув’язненим чи не бути сексуально скривдженим ким-небудь з родичів;
– Мати більш високий дохід і засоби.

«Розлучені сім’ї демонструють занепад в мовних навичках, почутті власної гідності, розташуванні, схильності до навчання, соціальній зрілості і доброму ставленні до дітей. Для них характерна наявність меншої кількості іграшок та ігор для розвитку спілкування, а також більше фізичних покарань», – повідомляється в звіті MARRI.

Емоційне переживання розлучення може залишити дітей сумними, сердитими і пригнобленими, сказала Джейкобс ВР. У багатьох дітей «гнів говорить за них, коли вони юні, вони не можуть сказати, що розсерджені, і їх поведінка стає їх голосом», – сказала вона.

Багато дітей, які пережили розлучення, не знають, що таке успішний шлюб, і їм потрібні приклади в їхньому житті, сказала Джейкобс.

Згідно з дослідженням «страждання дитини досягає свого піку не при розлученні, воно не знижується після цього. Навпаки, дія розлучення батьків може виявлятися протягом наступних 30 років життя дитини».

Джейкобс також сказала: «Зараз нам доводиться працювати з дітьми, що пережили розлучення батьків, щоб зупинити перехід розлучення на наступні покоління. Тому що розлучення для багатьох сімей стає циклічним, якщо тільки немає втручання в процесі».

Джерело: http://www.bogoslov.org.ua