Події

Європейска зустріч душпастирів молоді у Барсилоні

15 Квітня, 2017

Сестра Анна Заінчковська – одна з представників України на організованому Конференцією єпископів Європи Симпозіумі «Супроводжувати молодь, допомагаючи їй відповісти на покликання Господа» – розповідає про дальший перебіг цієї зустрічі. Пропонуємо звіт про третій день Симпозіуму.

Вранці 30 березня учасники прослухали доповідь архієпископа Сальваторе Ріно Фізікелли, голову Папської Ради у справах нової євангелізації, який пояснив, навіщо під час Симпозіуму учасникам запропоновано виставку «Новітні приклади в душпастирстві молоді» (Buone pratiche). Це можливість поділитися досвідом, почерпнути від інших щось нове для своєї апостольської діяльності.

Відразу після доповіді учасники Симпозіуму мали можливість оглянути цю виставку. На ній представлена 31 ініціатива душпастирства з різних країн: Франції, Німеччини, Великої Британії, Мальти, Італії, Хорватії, Боснії, Португалії, Польщі. Крім того, присутні й приклади роботи організацій: скаутів, католицьких університетів, спільноти «Еммануїл», Секретаріату Конференції єпископів Європи (CCEE).

Найцікавішими здалися такі ініціативи:

1) «Докат» – опис соціальної науки Церкви мовою для молоді;

2) «Твіт із Богом» – приклад відповіді на різні питання молоді мовою соціальних мереж;

3) «Альфа» – курси для молоді, приклад першої євангелізації;

4) університетське душпастирство, представлене особливо Польщею;

5) скаути, які показали католицький спосіб виховання особи від 6-річного віку;

6) католицькі школи Європи навчали, як зорганізувати місця молитви у школі – шкільну каплицю.

Вразило також те, що 12 стендів із 31 були з Польщі.

Далі учасники поділилися на групи, щоб обговорити почуте й побачене, а також визначили свої пропозиції тем для Синоду єпископів у 2018 році.

Обідали також у групах, тематично зібраних у 5 секторів: катехизація, душпастирство молоді, школи, університети, душпастирство покликань. Це була ще одна нагода поділится досвідом і почерпнути нові ідеї.

Після обіду учасники були запрошені відвідати найгарніше місце Барселони – храм Саграда Фамілія. Перед цим ми прослухали дві доповіді: першу прочитав професор Armand Puig i Tàrrech, ректор Універститету святого Пакіана й дослідник творінь Гауді; другу – професор Etsuro Sotoo, учений і скульптор, дослідник Гауді, японець, який працює в Саграді Фамілії з 1978 р. й завершив фасад храму.

Екскурсія храмом тривала протягом години. Це щось неймовірне! Майже весь час ми ходили, підвівши очі вгору, – власне, цього й хотів Гауді: щоб усі, хто споглядатиме його мистецькі творіння, мали очі, звернені до Бога; щоб дивувалися й дякували Богові за все Його створіння.

Заключним і найважливішим моментом дня стала Свята Меса у храмі Саграда Фамілія, яку очолив кардинал Анджело Баньяско, голова Конференції єпископів Європи. Кардинал Баньяско заохотив душпастирів і надалі ревно працювати для молоді та шукати нових методів, щоби привести молодь до Христа.